Do ofenzívy prichádza skúsený center Milan Kytnár

Zverejnené 20.06.2016 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Nováčik Tipsport ligy hlási ďalšiu ofenzívnu akvizíciu. Vedenie klubu sa dohodlo na kontrakte s bývalým hráčom Edmontonu Oilers či Slovana Bratislava, Milanom Kytnárom, ktorý do Nových Zámkov prichádza z Banskej Bystrice.

Dvadsaťsedemročný rodák z Topoľčian má na svojom konte jeden štart v NHL za Edmonton Oilers, ktorý ho draftoval v roku 2007 zo 127. miesta.


Slovensko reprezentoval na Majstrovstvách sveta do osemnásť aj dvadsať rokov, v seniorskom drese nastúpil na 9 stretnutí. Má skúsenosti s najvyššou českou a fínskou súťažou, zámorskými ligami WHL, ECHL, AHL. V sezóne 2012/2013 nastupoval za bratislavský Slovan v Kontinentálnej Hokejovej Lige.

„Milan je ďalším skúseným a pre nás platným hráčom, ktorý nám určite pomôže v ofenzívnej činnosti a skvalitní útok. Je však silný aj smerom dozadu, počítame, že ho budeme využívať tiež počas oslabení,“ uviedol športový manažér HC Nové Zámky Ján Chovan.

V ostatnej sezóne nastúpil v drese Banskej Bystrice na 55 zápasov základnej časti Tipsport ligy, strelil dvanásť gólov a pripísal si 19 asistencií. V play off dopomohol "baranom" k strieborným medailám dvomi gólmi a šiestimi asistenciami v 17 zápasoch.