Defenzívne rady posilní draftová voľba Arizony Coyotes

Zverejnené 17.08.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Po angažovaní Mathieu Hendersona sa vedenie tipsportligistu z Nových Zámkov zameralo na zisk ďalšieho obrancu z univerzity v Guelphe. V piatok podpísal s MHC zmluvu do konca sezóny 22-ročný kanadský obranca Patrick Kudla, ktorý doterajšiu kariéru strávil výlučne v zámorí.

Rodák z Guelphu sa cez kanadské mládežnícke sútaže GOJHL a OJHL dopracoval k angažmánu v najlepšej juniorskej sútaži USHL. V nej zažil úspešnú sezónu 2016-17, keď ako obranca nazbieral v základnej časti úctyhodných 38 kanadských bodov. Ešte viac však zaujal v play-off, v ktorom nastúpil na osem zápasov s bilanciou tri góly a šesť asistencií. Uplynulú sezónu strávil v kanadskej univerzitnej súťaži USports ako študent Univ. of Guelph. V roku 2016 bol draftovaný do NHL v 6. kole ako celkovo 158. voľba organizáciou Arizona Coyotes.


Patrick, aké sú tvoje pocity po podpise zmluvy s MHC Nové Zámky?
Som veľmi nadšený z toho, že som sa dostal na Slovensko a že budem súčasťou mužstva Nových Zámkov. Taktiež bude skvelé vstúpiť do nového prostredia s niekým, koho poznám – myslím na Mathieu Hendersona, s ktorým sme uplynulú sezónu strávili spoločne na univerzite v Guelphe.

Čo očakávaš od svojej prvej seniorskej sezóny v Nových Zámkoch a aké máš ciele do budúcna?
Verím, že slovenská liga pre mňa bude skvelou vstupnou bránou do seniorského hokeja. Ide to však ruka v ruke s cieľom, ktorým je pre mňa majstrovský titul. Mojim snom, ktorý sa doteraz nezmenil a ani nezmení, pokým ho nedosiahnem, je prebojovať sa do NHL.

Skús fanúšikom priblížiť, akým typom hokejistu si.
Môjim štýlom hokeja sa snažím prispieť mužstvu k úspechu na oboch stranách ihriska v závislosti od situácie. Na jednej strane chcem podporovať útok, na druhej tvrdo a držať puk čo najďalej od vlastnej brány. Cítim sa mlado a som plný energie. Budem sa snažiť hrať na oboch koncoch ľadu čo najlepšie.

A na záver jedna otázka, ktorá súvisí s tvojim priezviskom. Aké sú tvoje korene?
Môj starý otec sa narodil na Slovensku, takže som sčasti Slovák. Bohužiaľ nepoznám jazyk a ani žiadne slovenské výrazy. Urobím však všetko preto, aby som sa ho naučil.

Kompletné štatistiky Patricka Kudlu nájdete TU.

Vítame Patricka v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zápasov v bielo-zelenom drese.

foto: TheSunDevils.com