Ďalší zápas na Morave, Novozámčania sa predstavia v Prostějove

Zverejnené 19.08.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Zverenci Milana Jančušku sa v utorok predstavia opäť na Morave. Ich súperom bude účastník CHANCE Ligy, LHK Jestřábi Prostějov. Zápas má úvodné buly o 17:00.

Jastrabi z Prostějova sú dlhodobo súčasťou druhej najvyššej českej súťaže, do ktorej postúpili v sezóne 2013-14. Moravský klub však na väčší úspech stále iba čaká, jeho maximom za posledné roky je šieste miesto z uplynulej sezóny. Medzi lídrov mužstva by v ročníku 2018-19 mali patriť skúsení útočníci Tomáš Divíšek a Jan Starý. Okrem toho sa hlavný tréner Jiří Vykoukal môže spoľahnúť na hokejistov extraligového Zlína, ktorí budú v Prostějove na hosťovaní. Z novozámokého mužstva obliekali dres jastrabov Juraj Jurík a Janis Andersons.

Odohrané prípravné zápasy LHK Jestřábi Prostějov:
14.8.2018 LHK Jestřábi Prostějov – Tauron KH GKS Katowice 4:5
16.8.2018 Tauron KH GKS Katowice – LHK Jestřábi Prostějov 1:2sn

Zostava LHK Jestřábi Prostějov z posledného prípravného stretnutia:
Huf - Foltýn, Zdráhal, Žálčík, Karpov, Luňák - Mikliš, Kellner, Antoníček, Krejčiřík, Lang - Krejčí, Havlík, Švarc, Matys, Prokeš - Chujac, Bažant, Zabloudil, Venkrbec, Starý

Slová obrancu Samuela Haina pred zápasom s Prostějovom:
"V zápase s Prostějovom sa budeme snažiť nadviazať na výkon, ktorý sme podali proti Zlínu. Bol to zatiaľ náš najlepší zápas, od ktorého sa musíme odraziť. Súpera nepoznáme, preto sa presná taktika určiť nedá. Avšak ide o to nepozerať sa na súpera, ale na vlastnú hru, aby sme ju mohli vyladiť s blížiacim sa začiatkom ligy. Tréner od nás vyžaduje moderný celoplošný hokej, ktorý je založený na korčuľovaní, tzv. 5 hráčov hore, 5 hráčov dole. Snažíme sa napádať a odoberať puky od súpera už v útočnom pasme. Plné nasadenie, či už v tréningovom procese alebo počas zápasu, je nevyhnutné. Tohtoročný kolektív sa mi zdá oveľa súdržnejší než tomu bolo minulý rok, aj vzhľadom na nižší počet národností."

foto: Jan Gebauer, Jiří Zaňát