Michal Juraško končí v Nových Zámkoch

Zverejnené 18.01.2019 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Cesty účastníka najvyššej slovenskej súťaže Tipsport Ligy z Nových Zámkov a obrancu Michala Juraška sa po vzájomnej dohode v piatok rozišli.
Dôvodom sú pretrvávajúce zdravotné problémy 34-ročného rodáka zo Zvolena, ktoré mu už neumožnia zasiahnuť do prebiehajúcej sezóny.

„Mysleli sme si, že rekonvalescencia pôjde o niečo rýchlejšie a aktuálnu sezónu dohrám. Žiaľ, nie vždy to vyjde a toto je ten prípad. Čaká ma ešte pár vyšetrení a následne dlhšia pauza, aby som sa dal úplne do poriadku. Predsa len už mám svoj vek a nie je na mieste niečo uponáhľať. Chcem sa poďakovať vedeniu, jednali sme férovo, obe strany urobili nejaké ústupky a veľmi rýchlo sme sa dohodli. Taktiež ďakujem fanúšikom za podporu,“ vyjadril sa k aktuálnej situácii Michal Juraško.
Zatiaľ ešte nie je jasné, či zavesí korčule na klinec. „Hovorí sa, že je lepšie skončiť z vlastného presvedčenia, než keď ťa k tomu dovedú okolnosti. Nechcem predbiehať, všetko bude závisieť od môjho zdravotného stavu. Prechádzam do úsporného režimu, doteraz som totiž trénoval tak, ako som mohol, nakoľko nebolo jasné, či sa stihnem vrátiť. Som rád, že budem mať viac času i na rodinu. Samozrejme, budem sledovať hokej. Zišla sa tu skvelá partia ľudí, držím im palce a verím, že tohtoročná sezóna v Nových Zámkoch bude o niečo dlhšia,“ dodal na záver Juraško, ktorý si obliekol novozámocký dres trinásťkrát v aktuálnom tipsportligovom ročníku.

Michalovi ďakujeme za odvedenú prácu a profesionálny prístup, prajeme mu rýchle zotavenie a všetko dobré do osobného i hokejového života.

foto: hokej.sk