V utorok odveta vo Zvolene

Zverejnené 07.01.2019 | Patrik Koči
ZVOLEN — Tipsport Liga pokračuje v utorok 8. januára predohrávkou 49. kola. Novozámčania v ňom cestujú pod Pustý hrad, kde o 18:00 nastúpia proti Zvolenu.

Zverenci trénera Milana Jančušku v nedeľu nezvládli zápas v Detve, kde neskórovali a prehrali 0:5. Bol to už tretí zápas v rade bez zisku bodu. V tabuľke sú Nové Zámky na šiestej priečke so ziskom 68 bodov. Na chrbát im dýcha s bodovou stratou Dukla Trenčín.

Zvolenčania naopak ťahajú trojzápasovú víťaznú šnúru, v nedeľu na domácom ľade zdolali Poprad 4:0. V tabuľke sú na štvrtej priečke so ziskom 79 bodov, pričom je pred nimi Nitra, ktorá má lepšie skóre.

Doposiaľ sa tieto mužstvá v aktuálnom ročníku stretli štyrikrát. V úvodnom septembrovom súboji triumfovali Novozámčania pod Pustým hradom 3:2 po predĺžení, následne bral Zvolen tri body z Nových Zámkov po výhre 4:2. Predposledný zápas z konca novembra vyhrali vo Zvolene opäť Novozámčania, avšak 2:1 v riadnom hracom čase. V piatok 4. januára zase vo vybičovanom zápase triumfoval v Nových Zámkoch Zvolen 4:3.


HKM Zvolen

Posledný zápas:
06.01.2018 HKM Zvolen – HK Poprad 4:0

Zostava z posledného zápasu:
Skapski (Tomek) – Pöyhönen, Fraser, Drgoň, Ulrych, Vandane, Zeleňák, Růžička – Vandas, Kytnár (A), Handlovský – Zuzin, Mich.Chovan (C), Obdržálek – Mitchell, Špirko (A), Šišovský – P.Halama, S.Petráš, Andrisík