Áčko cestuje pod Urpín, rezerva hostí Martin

Zverejnené 19.12.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V stredu pokračuje Tipsport Liga zápasmi 32. kola. Zverenci trénera Milana Jančušku cestujú pod Urpín, kde o 17:30 nastúpia na zápas s Banskou Bystricou.
Rezerva v súboji 30. kola St. Nicolaus 1. hokejovej ligy privíta o 18:30 HK Martin.

Po reprezentačnej prestávke nastúpia Novozámčania na ľade majstra z Banskej Bystrice. V poslednom zápase sa zverencom trénera Milana Jančušku nepodarilo udržať dobre rozohraný domáci zápas proti Popradu, kamzíci napokon v Nových Zámkoch triumfovali 6:5 po predĺžení. Reprezentačnú prestávku prežili Novozámčania na šiestej priečke so ziskom 57 bodov.

Banskobystričania v poslednom kole vyšli gólovo i bodovo naprázdno v Miškovci. S DVTK prehrali futbalovým výsledkom 0:1. Zverencom Dana Cemana patrí v tabuľke tretie miesto so ziskom 66 bodov. Z posledných desiatich zápasov prehrali barani iba ten posledný.

V úvodných dvoch vzájomných zápasoch sa o víťazovi v riadnom hracom čase nerozhodlo. V Banskej Bystrici triumfovali barani 2:1 po samostatných nájazdoch, v Nových Zámkoch zase Novozámčania 3:2 po predĺžení po lahôdke od Andreasa Štraucha.


HC ‘05 iClinic Banská Bystrica

Posledný zápas:
09.12.2018 DVTK Miškovec – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:0

Zostava z posledného zápasu:
Williams (Baroš) – Nemčík, Marshall, Biro, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec, Sojka – Selleck, Faille, Asselin – Varga, Šťastný, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Zigo, Török


V stredu pokračuje aj St. Nicolaus 1. hokejová liga.

Novozámčania v poslednom kole prehrali v Považskej Bystrici 3:8, v tabuľke sú naďalej bez zisku bodu. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Lukáš Maroš s 11 bodmi. Martin naposledy zdolal Spišskú Novú Ves 6:3, v tabuľke je tretí so ziskom 59 bodov. Produktivite mužstva kraľuje s 32 bodmi František Poliaček.

Vzájomné zápasy v aktuálnej sezóne skončili víťazstvom Martinčanov 8:0 a 19:0.

HK Martin

Posledný zápas:
16.12.2018 HK Martin – HK Spišská Nová Ves 6:3

Zostava z posledného zápasu:
Bernát – Tabaček, Themár, Pacalaj, Burzík, Rusina, Oravec, Rešetár, Lavička – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Brveník – Paulíny, Urbánek, Barto.

Jednotné vstupné na zápas je 3,-€.