MLÁDEŽ: Veľký úspech kategórie U9 v Maďarsku

Zverejnené 16.12.2018 | Patrik Koči
DUNAÚJVÁROŠ — Náš klub reprezentovala tento víkend kategória U9 na jednom z najkvalitnejších a najväčších turnajov v Európe, Santa Claus cupe v Dunaujvároši. Turnaja sa zúčastnilo 16 mužstiev z troch krajín.
Žreb nám do skupiny pridelil Slovan Bratislava, KMH Budapešť a UTE Budapešť.

ZÁKLADNÁ SKUPINA:

Hoci sme sa z počiatku ťažšie rozbiehali, proti zvučnému menu zo Slovenska sme si pripísali výhru 12:0. V druhom zápase sme narazili na KMH, jasne sme dominovali, z chuti si zastrieľali a vyhrali 19:1. V poslednom skupinovom zápase o celkové prvé miesto a zároveň aj o body, ktoré sa budú prenášať do finálovej skupiny sme vyhrali 5:3.

FINÁLOVÁ SKUPINA:

Ako s prvým mužstvom sme si zmerali sily s Frýdkom-Místkom, po nie príliš vydarenom úvode sme zápas dokázali otočiť a vyhrali sme 9:6. V závere sa nás súper nie príliš športovými gestami pre túto kategóriu, snažil vyviesť z rovnováhy, ale naši hráči im dali najlepšiu možnú odpoveď – úsmev a radosť z hokeja.

V poslednom zápase dňa sme narazili na slovenský výber Slovakia talents. V bojovnom zápase rozhodovali maličkosti, my sme urobili o jednu chyba viac a prehrali sme 5:3, pričom posledný gól sme dostali pri hre bez brankára.

Do druhého dňa veľkolepého turnaja sme vstúpili zápasom proti Karvinej, po vyrovnanom priebehu sme zaknihovali dôležité víťazstvo 4:1.

V druhom zápase sme narazili na jedného z najväčších favoritov na celkové prvenstvo Vasas Budapešť. Boli sme si vedomí individualít súpera, ich osobná obrana nám čiastočne vyšla – body sa delili 3:3.

Tretím súperom bola Dubnica, po slabom výkone v prvom polčase sme sa rozbehli a deklasovali súpera 11:2. Pred posledným zápasom sme vedeli, že ak chceme mať medailu, musíme s Košicami minimálne remizovať, keďže až 5 mužstiev bolo v hre o medailové umiestnenia, za istých okolností sme sa mohli stať aj celkovým víťazom.

Ako sa už stávalo zvykom, úvod sme prespali, zápas sa poriadne nezačal a už sme prehrávali 0:2. Deti si vstúpili do svedomia, behom pár minút bolo skóre otočené a viedli sme 3:2. V druhom dejstve súper vyrovnal, viackrát nám nepríjemne pohrozil, svojou bojovnosťou sme výsledok 9 sekúnd pred koncom strhli na svoju stranu.

Po zápase sme boli v očakávaní, ako sa vyvinie celková tabuľka. Bodovo sme na tom boli rovnako, ako Vasas Budapešť, žiaľ pre nás súper dal o 7 gólov viac ako my a tešil sa z celkového triumfu. Naše mužstvo obsadilo konečné 2. miesto.

Pre naše deti a novozámocký hokej je to výborný úspech, veď nie len, že sme skončili ako najlepšie slovenské mužstvo, ale nechali sme za sebou zvučné mená ako Slovan Bratislava, Košice či Banskú Bystricu.