Hokejová nedeľa: Áčko cestuje do Popradu, rezerva hostí Topoľčany

Zverejnené 11.11.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY/POPRAD — V nedeľu je na programe posledné 20. ligové kolo pred reprezentačnou prestávkou. Zverenci Milana Jančušku nastúpia o 16:00 v Poprade.

Novozámčania v poslednom zápase napravili svoje zaváhanie s Miškovcom a taktiež na domácom ľade zdolali Liptovský Mikuláš 3:1. Vďaka výsledkom ostatných mužstiev poskočili v tabuľke na druhé miesto. Najproduktívnejším hráčom Nových Zámkov je Adam Zbořil (9+8), zároveň je spolu s Henrichom Ručkayom aj najlepším strelcom mužstva.

Poprad v piatok stratil dvojgólový náskok v Miškovci a prehral 2:3 po predĺžení. Zverenci Romana Stantiena sú v tabuľke na štvrtom mieste. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Patrik Svitana (5+10), najlepším strelcom Dávid Bondra (10).

Oboch súperov delia v tabuľke tri body, pričom Poprad sa v prípade výhry v riadnom hracom čase môže bodovo dotiahnuť na Nové Zámky. V prvom vzájomnom zápase sa zrodilo víťazstvo Nových Zámkov 2:1.

HK Poprad

Posledný zápas:
2.11.2018 DVTK Jegesmedvék Miskolc vs HK Poprad 3:2pp

Zostava z posledného zápasu:
Vošvrda – Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, Kozák, Erving, Fabian – Václav, Mlynarovič, Takáč – Koyš, Zagrapan, Kundrik – Bondra, Heizer, Svitana – Macík, Belluš

V nedeľu pokračuje aj St. Nicolaus 1. Hokejová liga vloženým 16. kolom. Rezerva Nových Zámkov na domácom ľade vyzve HC Topoľčany. V mužstve vedenom Ľubomírom Hurtajom je viacero hráčov s novozámockou minulosťou. Aktuálne im v tabuľke patrí piate miesto.