V piatok sa hrá o víťaza Višehradského pohára

Zverejnené 04.10.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Na zverencov Milana Jančušku čaká v piatok zaujímavý zápas. Okrem toho, že súboj s Popradom bude riadnym zápasom 9. kola Tipsport Ligy, pôjde aj o posledný, a dá sa povedať, že aj finálový zápas Visegrad Cup-u. Úvodné buly je naplánované na 18:30.

Novozámčania sú po výhre nad Liptovským Mikulášom na druhom mieste s 20 bodmi. Na vedúce Košice strácajú jeden bod. Naďalej sú mužstvom s najlepšou defenzívou, keď inkasovali iba 13-krát. Istotou v zadných radoch je okrem výborne chytajúceho Andreja Košarišťana aj obranca Miroslav Zaťko, ten je najlepším hráčov v štatistike +/- celej ligy, na konte má 11 kladných bodov.

Kamzíci z Popradu ťahajú päťzápasovú šnúru výhier, v tabuľke sú na piatom mieste so 16 bodmi. Ich lídrom je aj v aktuálnej sezóne útočník Patrik Svitana, ktorý je s 11 kanadskými bodmi tretím najproduktívnejším hráčom ligy. V mužstve Romana Stantiena pôsobí obranca Arturs Salija, ktorý uplynulý ročník strávil v Nových Zámkoch.

„Stretnú sa dve kvalitné mužstvá, čiže očakávam vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodnú detaily. Musíme dodržiavať taktiku, byt disciplinovaní a hrať v plnom počte, tam je naša najväčšia sila. Ak to dodržíme, určite zápas vyhráme,“ zamyslel sa popradský rodák a odchovanec Andreas Štrauch, ktorý ešte v minulej sezóne obliekal dres s kamzíkom na hrudi. Aktuálne už patrí k lídrom Nových Zámkov, na svojom konte má 5 gólov a 4 asistencie. „Je to moje prvé pôsobenie mimo domova, no som tu maximálne spokojný. Mám dobrý ice-time, mužstvu sa darí, na ľade sa cítim super a som rád, že pomáham svojimi bodmi pri víťazstvách.“ Dvadsaťštyriročný reprezentačný útočník nezabudol ani na novozámockých fanúšikov. „Sú výborní, na domácich zápasoch je super atmosféra, povzbudzuje sa po celý čas. Dokonca za nami chodia aj na vonkajšie zápasy, čo nás veľmi teší. Chcel by som im odkázať, že ďakujeme za podporu. Je to na ľade cítiť, snažíme sa im to vrátiť späť výhrami a dobrými výkonmi,“ dodal na záver Andreas Štrauch.

HK Poprad

Posledný zápas:
02.10.2018 HK Poprad – DVTK Jegesmedvék Miškovec 3:2 pp

Zostava z posledného zápasu:
Gračnar (Vošvrda) – Kozák, Salija, Brejčák, Petran, Fabian, Ťavoda, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Abdul – Takáč, Paukovček, Bondra – Zagrapan, Heizer, Koyš – Paločko, Bjalončík, Macík

Informácie o vstupenkách

Hľadisko je rozdelené na sektory A, B, C, D, E, F, G, H, S1, S2(sektor hostí), S3 a S4. V sektoroch A až H je 11 radov sedadiel. Sektory S1 až S4 sú na státie. Ak by ste mali problém pri hľadaní svojho miesta, neváhajte osloviť usporiadateľa, ktorý Vás nasmeruje.

Pre všetky sektory platí jednotné vstupné 5,- €.