Prvé kolo Tipsport Ligy odohráme v Budapešti

Zverejnené 14.09.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V piatok 14. septembra 2018 oficiálne štartuje nový ročník Tipsport Ligy. Zverenci Milana Jančušku narazia v prvom kole na nováčika súťaže - MAC Újbuda. Zápas hraný v Budapešti má úvodné buly o 19:00.

Hoci liga oficiálne štartuje až teraz, Novozámčania už majú za sebou predohrávku 56. kola, v ktorej na domácom ľade zdolali HK Orange 20. Pred zápasom v Budapešti sa tréner Milan Jančuška rozlúčil so Sebastiánom Slávikom, ktorý mieri na skúšku práve do reprezentačného výberu HK Orange 20, naopak, k dispozícii už bude mať najnovšiu akvizícii klubu - 24-ročného českého útočníka Richarda Nejezchleba, ktorý naposledy pôsobil v Litvínove.

MAC Újbuda je maďarský majster a po novom aj víťaz maďarského superpohára. Svoje zápasy hrávajú na budapeštianskom štadióne Tüskecsarnok, kde by sa okrem domácich priaznivcov počas prvého kola malo nachádzať aj cez 200 priaznivcov z Nových Zámkov. Trénerom MAC-u je 39-ročný Gergely Majoross, ktorý má bohaté reprezentačné skúsenosti ako hráč i tréner. Medzi hráčmi patrí k lídrom medveďov napríklad Jesse Dudas, ktorý krátko pôsobil aj v Nových Zámkoch.