Sebastián Slávik do reprezentácie

Zverejnené 13.09.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Výborné výkony Sebastiána Slávika v príprave i prvom tipsportligovom zápase neostali bez povšimnutia. Reprezentačný tréner do 20 rokov Ernest Bokroš kontaktoval vedenie Nových Zámkov so záujmom o angažovanie novozámockého odchovanca, ktoré následne odobrilo jeho odchod do projektu HK Orange 20.

Ešte stále iba 18-ročný útočník strávil uplynulú sezónu v B-tíme, za ktorý odohral 32 zápasov (3g + 12a). Aktuálnu sezónu odštartoval v 4. útoku s Branislavom Fábrym a Richardom Ondrušekom. "Oznámili mi to tréneri dnes ráno pred tréningom, bol to úžasný pocit. Som milo prekvapený," prezradil Sebastián Slávik, ktorý si vo svojom prvom tipsportligovom zápase práve proti HK Orange 20 pripísal asistenciu.

Do projektu smeruje na vyžiadanie trénera Ernesta Bokroša, ktorý ho chce v nadchádzajúcom období vyskúšať. "Vždy som sa chcel dostať do reprezentácie a som rád, že som dostal túto príležitosť. Budem sa ju snažiť využiť čo najlepšie. Mojim cieľom je neustále napredovať a byť prínosom pre tím," uzavrel novozámocký odchovanec, ktorému sa otvára možnosť zabojovať o majstrovstvá sveta do 20 rokov.

Sebastiánovi prajeme veľa šťastia a úspešných zápasov.