Ligu s viacerými novinkami odštartujeme proti dvadsiatke

Zverejnené 10.09.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Po úspešnej príprave zverenci Milana Jančušku odštartujú v utorok 11. septembra tipsportligovú sezónu 2018-19 predohrávkou 56. kola proti HK Orange 20. Zápas má úvodné buly o 18:30.

Liga prešla počas leta veľkou zmenou, keď do nej vstúpili dve maďarské mužstvá - MAC Budapešť a DVTK Miškovec. Maďarské tímy môžu bojovať o titul v Tipsport lige, no zo súťaže nemôžu zostúpiť. Novinkou bude aj boj o dve trofeje - Pohár Vladimíra Dzurillu pre slovenského šampióna a nové ocenenie pre víťaza Tipsport ligy. "Ak by sa víťazom play-off stal zahraničný účastník, tak bude víťazom ligy. Slovenským majstrom bude domáce mužstvo, ktoré sa najlepšie umiestni v play-off. Slovenskí účastníci budú naďalej bojovať o Dzurillov pohár. Pred sezónou predstavíme trofej pre víťaza Tipsport ligy, o ktorú budú bojovať všetky kluby," objasnil generálny riaditeľ spoločnosti Pro-hokej Richard Lintner.

Úpravou prešiel aj hrací formát Tipsport ligy. "Play-out sa zmení na baráž. Posledný tipsportligový slovenský tím si zmeria sily s víťazom play-off I. ligy v sérii na štyri víťazstvá. Upraví sa aj formát vyraďovacej časti o titul. Pred štvrťfinále sa bude hrať kvalifikácia, v ktorej sa predstavia siedmy až desiaty tím po základnej časti. Siedmy proti desiatemu a ôsmy proti deviatemu odohrajú sériu na tri víťazstvá," informoval Lintner.

Zmeny sa udiali aj v tábore Nových Zámkov. Novozámčania vstúpia do sezóny s viacerými zmenami. Okrem hráčskeho kádra či realizačného tímu prešli zmenou aj dresy. Svoju premiéru budú mať práve v utorok.

HK Orange 20

Posledný zápas HK Orange 20:
9.9.2018 HK Martin – HK Orange 20 7:2 (1. Liga)

Zostava HK Orange 20 z posledného zápasu:
Pavličko (Kostelný) – Štefánka, Švec – Maňák, Golián – Brincko, Boldižár – Romaňák, Nahálka – Havrila, Kollár, Fafrák – Džugan, Giertl, Urbánek – Čenka, Köver, Mriglot – Lunter, Svitana, Juščák

Informácie o vstupenkách

Hľadisko je rozdelené na sektory A, B, C, D, E, F, G, H, S1, S2(sektor hostí), S3 a S4. V sektoroch A až H je 11 radov sedadiel. Sektory S1 až S4 sú na státie. Ak by ste mali problém pri hľadaní svojho miesta, neváhajte osloviť usporiadateľa, ktorý Vás nasmeruje.

Predaj vstupeniek začne v utorok od 17:00. Pre všetky sektory platí jednotné vstupné 6,- €.