Samuel Baroš požiadal klub o uvoľnenie, odchádza do HK Králův Dvůr

Zverejnené 09.08.2018 | Tlačová správa
NOVÉ ZÁMKY — V utorok podvečer vedenie MHC Nové Zámky kontaktovali zástupcovia českého celku HK Králův Dvůr so záujmom o angažovanie Samuela Baroša. Novozámocký brankár sa rozhodol ponuku akceptovať a nakoľko mal v zmluve klauzulu, že MHC Nové Zámky ho v prípade záujmu z Česka, Švédska a Fínska uvoľnia, 24-ročný rodák z Bratislavy k dnešnému dňu v Nových Zámkoch končí.

Hoci novozámocký klub považuje rokovanie medzi Samuelom Barošom a českým klubom HK Králův Dvůr za pochybné, nebude hráčovi brániť v odchode. Nie je totiž vo filozofii klubu držať hráčov, ktorí v Nových Zámkoch pôsobiť nechcú.

Samuel Baroš kontaktoval prezidenta klubu Františka Suchardu a riaditeľa klubu Imreho Valáška prostredníctvom mailu, v ktorom uviedol, že vzhľadom na súčasný prístup a nátlak vedenia klubu MHC Nové Zámky na jeho osobu, žiada novozámocký klub, aby mu do 24 hodín od prijatia mailu udelil súhlas na rokovanie s českým klubom HK Králův Dvůr, s ktorým má záujem sa dohodnúť na podmienkach pôsobenia, a následne požiadal, aby s ním novozámocký klub okamžite ukončil zmluvu. Tréneri a vedenie klubu požadovali od Baroša záruku, že bude v klube pôsobiť po celú sezónu, čo on považoval za nátlak na jeho osobu.

V prvom tíme nateraz ostáva brankárska dvojica Andrej Košarišťan a Vladimír Glosár, ktorá má plnú podporu vedenia i realizačného tímu. V prípade potreby bude klub po konzultácii s realizačným tímom reagovať angažovaním nového brankára.

Ďakujeme Samuelovi Barošovi za odvedenú prácu v Nových Zámkoch a v jeho novom pôsobisku, HK Králův Dvůr, mu prajeme veľa šťastia.