Z Kanady prichádza talentovaný obranca Matt Henderson

Zverejnené 31.07.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Vedenie klubu v utorok potvrdilo príchod 22-ročného kanadského obrancu Matthew Hendersona, ktorý do Nových Zámkov prichádza z univerzitnej súťaže USports.

Rodák z Brantfordu strávil prevažnú kariéru v juniorskej Ontario Hockey League. Dve sezóny obliekal dres Plymouth Whalers, nasledujúce dve pôsobil v organizácii Flint Firebirds. Z osobného hľadiska mu vyšla najmä posledná sezóna v OHL, 2016/17, počas ktorej sa vypracoval na jedného z najproduktívnejších bekov súťaže. V 68 zápasoch základej časti strelil 10 gólov a na 44 asistoval. Dobré výkony mu priniesli zmluvu v seniorskej East Coast Hockey League, v ktorej nastúpil na tri zápasy za South Carolina Stingrays. Uplynulú sezónu odohral na univerzite v Guelph, v USports nastúpil na 22 zápasov (4+10).


Matthew, ako dlho si uvažoval nad ponukou MHC Nové Zámky?
Rozhodnutie prísť hrať na Slovensko bolo rýchle a jednoduché. Po rozhovore s mojim agentom sa táto ponuka zdala ako výborná príležitosť ako sa posunúť v mojej hokejovej kariére.

Čo očakávaš od svojej prvej kompletnej seniorskej sezóny?
Okrem toho, že chcem pomôcť tímu k úspechu, by som sa rád priučil európskemu štýlu hokeja. Rovnako sa chcem naďalej rozvíjať ako hráč, ale aj ako človek.

Skús fanúšikom priblížiť, akým typom hokejistu si.
Rád by som sa charakterizoval ako ofenzívny obranca, ktorý robí rozumné rozhodnutia a má dobrý prvý dotyk s pukom.

A na záver jedna otázka, ktorá súvisí s tvojim rodiskom. Pochádzaš z mesta Brantford rovnako ako hviezdny Wayne Gretzky. Je pravda, že každý chlapec v tomto meste sníva o tom stať sa hokejistom a napodobniť túto hokejovú ikonu?
Počas mojho detstva som ho takpovediac zbožňoval. Nie je dieťa v krajine, nie len v Brantforde, ktoré by nechcelo byť novým Waynom Gretzkym. Mal som to šťastie, že som sa s ním stretol, keď som mal asi 10 rokov. Bolo to na štadióne v rodnom meste, ktorý nesie jeho názov. Mal som strach prihovoriť sa mu, ale následne som si vypýtal autogram. Poprial mi veľa šťastia v hokejovej kariére, bol to naozaj úžasný zážitok.

Kompletné štatistiky Matthew Hendersona nájdete TU.

Vítame Matta v Nových Zámkoch a želáme mu veľa úspešných zápasov v bielo-zelenom drese.