V nominácii na zápasy EHC proti Švédsku aj Eduard Šimun

Zverejnené 29.03.2018 | Patrik Koči
BRATISLAVA (SZĽH) – Slovenská hokejová reprezentácia budúcotýždňovými zápasmi Euro Hockey Challenge proti Švédsku odštartuje záverečnú prípravu na Majstrovstvá sveta 2018 v Dánsku. Zverenci trénera Craiga Ramsayho odohrajú proti trom korunkám dva zápasy – 5. apríla v Norrköpingu a 6. apríla v Oskarshamne.

V súvislosti s tým hlavný tréner Craig Ramsay a generálny manažér Miroslav Šatan zverejnili nomináciu na spomínaný dvojzápas.

Do nej sa dostali aj mladí hokejisti z reprezentačnej dvadsiatky, ktorí sa predstavili na januárových majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v americkom Buffale. Okrem nich budú debutovať v národnom drese Mário Grman, Dávid Bondra, Dávid Šoltés a v neposlednom rade útočník HC Nové Zámky Eduard Šimun.

„Momentálne prežívam eufóriu. Stretnem sa so skúsenými hráčmi s ktorými odohráme duely proti kvalitnému súperovi. Budem sa snažiť zotrvať v kempe čo najdlhšie, aj keď to bude určite náročné, nakoľko veľa chalanov má ešte zápasy play-off. Beriem to reálne a viem, že to nemusí vyjsť. Ak by to ale dopadlo dobre, bol by to pre mňa ďalší bonus,“ povedal na margo nominácie najlepší strelec Nových Zámkov Eduard Šimun.

Okrem neho si reprezentačný dres oblečie taktiež rodák a odchovanec novozámockého hokeja Andrej Kudrna, ktorý sa predstavil aj na Zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu.

Nominácia SR "A" na tréningový kemp v Bratislave (2. - 4.4.2018) a zápasy Euro Hockey Challenge proti Švédsku (5. - 6.4.2018):

BRANKÁRI:
Ján Laco (HC Sparta Praha), Dávid Hrenák (St. Cloud State Univ., NCAA, USA)
OBRANCOVIA:
Martin Bodák (Kootenay Ice, WHL, USA), Michal Čajkovský (Avtomobilist Yekaterinburg), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn), Martin Gernát (Lausanne), Mário Grman (Piráti Chomutov), Karol Sloboda, Peter Trška (obaja HC Vitkovice)
ÚTOČNÍCI:
Martin Bakoš (Liberec), Dávid Bondra, Patrik Svitana, Dávid Buc (všetci HK Poprad), Marek Hovorka, Ladislav Nagy, Dávid Šoltés, Michel Miklík (všetci HC Košice), Libor Hudáček (bez klubu), Filip Krivošík (Leki), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha), Eduard Šimun (HC Nové Zámky)