HC Nové Zámky sa lúčili so sezónou 2017/18 spolu s fanúšikmi

Zverejnené 25.03.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Po neúspešnej štvrťfinálovej sérii s Nitrou sa pred odchodom za rodinami stretli hráči spolu s fanúšikmi, aby sa spoločne rozlúčili so sezónou 2017/2018. Stretnutie sa konalo vo štvrtok v hlavnom bufete na novozámockom zimnom štadióne.

Rovnako ako v predchádzajúcom ročníku, aj tento zakončili HC Nové Zámky na ôsmej priečke. Kým v predchádzajúcej sezóne narazili vo štvrťfinále na neskoršieho majstra z Banskej Bystrice, tentokrát nestačili na Nitru. Neúspech v play-off však fanúšikov novozámockého hokeja neodradil a na zimný štadión prišli v hojnom počte. Hráči sa im odmenili spoločnými fotografiami a podpismi na dresy, tričká, kartičky a predpripravené plagáty.

Na stretnutie sa okrem hráčov dostavili aj predstavitelia vedenia klubu, no nechýbal ani kompletný realizačný tím na čele s hlavým trénerom Miroslavom Machom. „Keď som prišiel, stanovený cieľ bol postup do play-off. Ten sme splnili. Samotné pôsobenie vo vyraďovacej fáze však mohlo byť aj dlhšie, nakoľko, okrem toho prvého stretnutie, sme s Nitrou odohrali tri vyrovnané stretnutia,“ ohliadol sa za sezónou 48-ročný tréner. Ten sa k mužstvu pripojil v januári, keď na lavičke vystriedal svojho krajana Ladislava Lubinu.

Počas celej sezóny sa novozámocké mužstvo trápilo v zakončovaní. V 60 stretnutiach strelili bielo-zelení iba 132 gólov a ich úspešnosť streľby nebola ani 7 %. „Bolo to hrozné. Ak to však hráči nemajú v sebe, už sa to nedá naučiť. Stálo nás to aj play-off, kde sme najmä v domácich zápasoch zahodili obrovské šance,“ zamyslel sa Miroslav Mach, pre ktorého ešte hokejová sezóna nekončí. „Už som dohodnutý, že budem doma na Kladne chodiť na tréningy so synom, ktorý hrá aktuálne za siedmu triedu. Potom už príde čas aj na ryby a pauzu od hokeja,“ pousmial sa na záver.

Rovnako, ako tréner Miroslav Mach, aj útočník Eduard Šimun hodnotí sezónu kladne. „Keď sme sa tu na začiatku sezóny stretli, sám sebe som povedal že musíme skončiť tak do šiesteho miesta. Opak však bol pravdou. Celý ročník bol hektický, sprevádzaný viacerými zmenami, no my sme s tým museli bojovať a myslím, že sme to napokon zvládli dobre. Vybojovali sme play-off, v ktorom sme podali až na ten prvý zápas veľmi dobrý výkon. Bojovali sme a ukázali sme, že sa dá hrať aj s papierovo ťažšími súpermi,“ povedal 23-ročný útočník, ktorý ukončil sezónu s bilanciou 18 gólov a 12 asistencií.

Odchovanec Topoľčian skúšal šťastie v Nových Zámkov aj v minulej sezóne, napokon sa však do zostavy nezmestil a počas prípravy odišiel domov. Berie túto sezónu, v ktorej sa stal najlepším strelcom HC Nové Zámky, ako zadosťučinenie? „Asi by som to tak nenazval. Je to hokejový život a takéto situácie k tomu patria. Veď aj teraz je možné, že keď sa v lete vrátim, miesto v zostave mať nebudem,“ zažartoval Šimun, ktorý má podpísanú zmluvu aj na nasledujúci rok. „Už teraz je jasné, že pokiaľ ma klub nevymení, počas budúcej sezóny budem v rámci Slovenska hrať v Nových Zámkoch. Čo sa týka zahraničia, ak by mi prišla zaujímavá ponuka, sme s vedením dohodnutí, že ma uvoľnia. Zatiaľ však nič neriešim,“ uzavrel.

foto: Anton Hrachovský