Pekný úspech našich šiestakov na turnaji v Námestove

Zverejnené 20.08.2017 | Róbert Balogh
NÁMESTOVO— Pod vedením trénera mládeže Tomáša Fialu dosiahli naši mladí hokejisti v Námestove pekný úspech, kde na kvalitne obsadenom turnaji vybojovali strieborné medaily. Turnaj sa uskutočnil v dňoch 18-19. augusta 2017, pre žiakov, ktorí navštevujú šiesty ročník.

Na turnaji sa zúčastnili zvučné mládežnícke tímy, ako Poprad, Zvolen, Martin, rakúsky celok Bruck a domáce Námestovo. V prvom zápase naši žiaci nastúpili proti Popradu, a ako sa neskôr ukázalo bol to rozhodujúci zápas turnaja. Síce sme prehrávali 2-0, ale nakoniec sme dokázali vyrovnať na konečných 2-2. V druhom zápase sme zdolali Námestovo 4-2, potom nasledoval náš najlepší výkon proti Martinu, ktorý sme porazili vysoko 11-1. Na druhý deň nás čakal rakúsky Bruck, v tomto zápase zatiahli naši brankári roletu a nepustili za chrbát ani jeden puk, pričom naši hráči nastrieľali až osem gólov. Pred posledným zápasom sme vedeli, že v boji o 1. miesto s Popradom bude pravdepodobne rozhodovať lepšie skóre. Do súpera sme sa od prvej chvíli zahryzli a celkovo sme nastrieľali 14 gólov, pričom sme ani v tomto zápase neinkasovali. Hoci sme mali celkové skóre výborné 39:5, Poprad mal ešte o čosi lepšie a tak sme sa museli uspokojiť s druhým miestom.

„Potešiteľné je, že na tomto turnaji sme dali priestor aj hráčom z piateho ročníka, teda o rok mladším a rozhodne sa nestratili. Chlapci aj dievčatá hrali veľmi kolektívne, väčšina gólov bola oku lahodiacich, čo ocenila aj trénerská legenda Slovenska, Július Šupler, keď vyzdvihla kombinačnú hru hráčov Nových Zámkov. Vo svete sme hanbu určite neurobili, ba čo viac myslím si, že sme opäť potvrdili to, že v Nových Zámkoch sa s mládežou pracuje na dobrej úrovni, čo potvrdzuje aj fakt, že viacerí tréneri súpera neveriacky krútili hlavou po zápasoch s nimi, že toto musia byť starší chlapci,“ povedal po úspešnom turnaji náš tréner mládeže Tomáš Fiala.

text

text

text

text