Dorastencov čaká náročné leto a výzva v 1.lige!

Zverejnené 03.07.2014 | Tomáš Schügerl
V Nových Zámkoch venujeme pozornosť aj mládežníckemu hokeju. Dorastenci sa už od mája stretávajú na pravidelných tréningoch, aby sa tak čo najlepšie pripravili na výzvu v podobe účinkovania v 1.lige dorastu.

Dôvodom intenzívnej prípravy je najmä to, že mužstvo dorastu bude hrať o ligu vyššie, než tomu bolo v prechádzajúcej sezóne. Vtedy totiž naši mladí hokejisti bojovali v 2.lige starších žiakov, tento rok postúpia na súťaž s celoslovenskou pôsobnosťou a zahrajú si v 1.lige, čiže v druhej najvyššej súťaži. Kvalitnejší súperi, viac cestovania a zároveň väčšia výzva, o tom bude 1.liga dorastu.

Dorast sa už od polovice mája pripravuje pod vedením trénera Miroslava Štefanku. Príprava je naozaj intenzívna, veď mužstvo absolvuje tréningy prakticky počas každého pracovného dňa v týždni. Vyvrcholením prípravy však budú až prípravné zápasy, ktoré sa uskutočnia v auguste. Spolu pôjde o 6 prípravných duelov, pričom 3 si môžete pozrieť aj vy. Hokej v podaní dorastencov je vskutku zaujímavý, nie je až tak takticky zviazaný a preto prináša väčšie množstvo gólov a zaujímavých situácií. Preto vám vrele odporúčame návštevu týchto zápasov.

Prvý raz sa môžete prísť pozrieť 13.8. o 14:45, kedy si zmeriame sily s Piešťanmi. Tie budú aj prvým súperom našich hráčov v 1.lige, preto pôjde o zaujímavé porovnanie dvoch celkov rovnakej súťaže a zároveň o istú predpoveď, ako by to v 1.kole ligy mohlo dopadnúť. 22.8., znovu o 14:45, budú naši dorastenci konfrontovaní s extraligovým celkom - predstavia sa tu totiž Topoľčany. Znovu pôjde o zaujímavé porovnanie toho, aký výkonnostný rozdiel delí dve súťaže. Prípravu zakončíme domácim zápasom s maďarským celkom SAPA Fehérvár AV19, medzinárodná konfrontácia sa uskutoční 25.8. o 15:00.

Prvý zápas 1.ligy je naplánovaný už na 6.9., preto času skutočne nie je nazvyš. Naši hráči počas leta usilovne naberajú sily a zlepšujú svoje schopnosti, aby disponovaným súperom vo vyššej súťaži stačili. Príďte ich preto v príprave podporiť a spríjemnite si letné chvíle mládežníckym hokejom. Od septembra navyše budete môcť navštevovať zápasy kvalitnej 1.dorasteneckej ligy!