Z hokejovej histórie 2 - Nové Zámky v sezóne 1983/84

Zverejnené 10.06.2012 | Ing. František Sucharda
Nové Zámky v tejto sezóne po nejakej odmlke opäť nastúpili v 2. SNHL. Kým v skupine západ a stred sa ledva dali dokopy družstvá na štart v súťaži, tak na východe sa museli vytvoriť až dve skupiny A a B a končili finálovou skupinou, ktoré tvorili 4 družstvá.

Keď to zrátame aj tak v 2. SNHL bola celkom dobrá účasť 21 družstiev. Je zaujímavé aké družstvá hrali v súťaži a kam asi tieto družstvá zmizli z hokejovej mapy Slovenska. Predsa len by bolo na zamyslenie, že určite aj teraz v týchto mestách a obciach by tiež mohli vyrásť vynikajúci hokejisti. Je to na zamyslenie na kompetentných miestach ako zasa dostať hokej aj do menších miest. Ale čo už keď sa človek pozerá na tieto tabuľky, tak sa iba počuduje nad tým kde všade sa hokej hral. Aj keď to bolo asi iba na prírodných plochách.

Nové Zámky získali v 16 tich tápasoch 7 bodov za 2 víťazstvá a 3 remízy so záporným skŕe 61:136 a skončili na poslednom mieste skupiny západ. Súťaž celkom jednoznačne vyhral favorit Slávia Ekonóm Bratislava keď vyhrali finálovú skupinu so ziskom 10 bodov a so skóre 58:14.