MOL liga v Nových Zámkoch

Zverejnené 06.06.2012 | Tisková zpráva
Od budúcej sezóny sa bude v Nových Zámkoch s určitosťou hrať nadnárodná súťaž MOL Liga. Dnes sa konalo zasadnutie hlavných sponzorov a dohodla sa štruktúra a zabezpečenie súťaže. MOL Liga sa bude hrať v Nových Zámkoch za podpory marketingovej spoločnosti, ktorá bude mať všetky reklamné práva a zároveň bude finančne zastrešovať všetky náklady na hladký chod družstva v súťaži.

HC Nové Zámky poskytne priestor na zimnom štadióne v Nových Zámkoch na tréning a zápasy počas sezóny ako aj na reklamné aktivity. Mužstvo bude v lige účinkovať pod mediálnym názvom, ktorý bude oznámený začiatkom júla. V novej sezóne budú účastníkmi MOL Ligy štyri maďarské, tri rumunské, jeden srbský a dva slovenské tímy. Súťaž sa začne 7. septembra a vyvrcholí súbojmi play-off koncom marca.

Hracími dňami budú utorok, piatok a nedeľa. Nedeľu nahradí pondelok v prípade televízneho prenosu. Veríme, že uvedená súťaž priláka na novozámocký zimný štadión znova divákov v hojnom množstve a to nielen z Nových Zámkov, ale aj z blízkeho okolia. Veď v súťaži sa predstaví takmer kompletná srbská reprezentácia na súpiske Partizan Beograd. Silné zastúpenie má aj Rumunsko a to HSC Mircurea Ciuc (HC Csíkszereda), Steaua Rangers Bucuresti a ASC Corona Brasov. Maďarsko zastupujú DAB Docler Dunaújváros, Miskolci Jegesmedvék JSE, Ferencvárosi TC Budapest a Újpesti TE Budapest. Súťaž dopĺňajú dve družstvá zo Slovenska a to HC Nové Zámky a HK 38 Dubnica.

Slovenským družstvám musí účasť ešte odobriť VV SZĽH na svojom najbližšom zasadnutí. Tešíme sa na Vás, nech je plný štadión na kvalitných zápasoch. Priebežne Vás budeme informovať o všetkých novinkách, ktoré sa v klube ako aj v hráčskej kabíne uskutočnia.

Prezident HC Nové Zámky s.r.o.
Ing. František Sucharda