Archív

Posledných 30 článkov

20.9.V súboji o prvé miesto bez PospíšilaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok pricestujú do Nových Zámkov hokejisti Košíc. Súboj 4. kola Tipsport Ligy je na programe v piatok od 18:30.
19.9.Rezerva v Bratislave bez streleného góluBAH - NZB 11:0, 0.kolo | Patrik KočiBRATISLAVA — Mladíci z novozámockej rezervy v utorok nestačili na Bratislavu a v hlavnom meste prehrali 0:11.
18.9.Bielo-zelení naďalej na čele tabuľky, pod Dubňom bodovali naplnoZAH - NZM 2:3, 3.kolo | Patrik KočiŽILINA — V utorok nastúpili zverenci Milana Jančušku v Žiline na 3. kolo Tipsport Ligy. Po štyroch odohratých stretnutiach sú Nové Zámky na čele tabuľky s 12 bodmi a skóre 17:4.
17.9.Dobre rozbehnutý stroj trénera Jančušku preveria žilinskí vlciPatrik KočiŽILINA — Na zverencov Milana Jančušku čaká v utorok dlhá cesta do Žiliny. Zápas pod Dubňom začína o 17:30.
16.9.Nové Zámky ostávajú na čele tabuľky, doma sfúkli NitruNZM - NIT 4:0, 2.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Diváci na novozámockom štadióne videli od úvodu stretnutia vysoké nasadenie oboch mužstiev. O niečo spokojnejší boli po prvej tretine Novozámčania, ktorých poslal do vedenia Henrich Ručkay. Ten istý hráč rozosmútil svojho bývalého zamestnávateľa aj v druhej tretine, keď zvýšil na 2:0. V poslednej dvadsaťminútovke si Nové Zámky náskok postrážili, dokonca ho aj navýšili zásluhou Petra Ordzovenského. Výborný výkon predviedol brankár Andrej Košarišťan, ktorý zneškodnil všetkých 33 striel súpera a v poslednej sekunde sa ešte radoval z gólu Tomáša Pospíšila, ktorý po krásnej akcii s Andreasom Štrauchom upravil na konečných 4:0.
15.9.Bielo-zelení dobyli Budapešť, MAC zdolali rozdielom triedyMAC - NZM 1:7, 1.kolo | Patrik KočiBUDAPEŠŤ — V prvom kole Tipsport Ligy sa predstavili zverenci Milana Jančušku v neďalekej Budapešti. Ich súperom bol ligový nováčik MAC Újbuda. Po prvej tretine mali viac dôvodu na radosť bielo-zelení, za ktorých skórovali Juraj Jurík a Branislav Fábry. Domáci medvedi prekonali Košarišťana v novozámockej bráne iba raz zásluhou Chrisa Langkowa. Vyrovnaná druhá tretina bola bohatá predovšetkým na vylúčenia, gólovo sa presadili iba Nové Zámky, a to hneď dvakrát. Na 3:1 zvýšil Tomáš Pospíšil a na rozdiel troch gólov Andreas Štrauch. V poslednej dvadsaťminútovke zvýšil na 5:1 už po necelej minúte druhým gólom po krásnej spolupráci s Andreasom Štrauchom Tomáš Pospíšil. Sedem minút pred koncom si role vymenili a Nové Zámky viedli už 6:1. O necelú minútu upravil na konečných 7:1 kapitán mužstva Adam Zbořil.
15.9.V nedeľu pricestuje NitraPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Novozámčania sú po odohratí dvoch zápasov na čele tipsportligovej tabuľky. Toto miesto by si radi udržali aj po 2. kole, v ktorom na domácom ľade vyzvú Nitru.
14.9.Prvé kolo Tipsport Ligy odohráme v BudapeštiPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok 14. septembra 2018 oficiálne štartuje nový ročník Tipsport Ligy. Zverenci Milana Jančušku narazia v prvom kole na nováčika súťaže - MAC Újbuda. Zápas hraný v Budapešti má úvodné buly o 19:00.
13.9.Predpredaj vstupeniek na derby s NitrouPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V nedeľu o 16:00 privítajú zverenci Milana Jančušku v krajskom derby HK Nitra. Vstupenky na 2. kolo Tipsport Ligy budú v predaji už v piatok. Tí, ktorí si vstupenku kúpia v predpredaji v piatok, majú ako darček voľný vstup na zápas B-tímu proti HC Prešov 07 (piatok 14. septembra 2018, 18:30).
13.9.Sebastián Slávik do reprezentáciePatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Výborné výkony Sebastiána Slávika v príprave i prvom tipsportligovom zápase neostali bez povšimnutia. Reprezentačný tréner do 20 rokov Ernest Bokroš kontaktoval vedenie Nových Zámkov so záujmom o angažovanie novozámockého odchovanca, ktoré následne odobrilo jeho odchod do projektu HK Orange 20.
12.9.Novozámocký dres si oblečie draftový výber New Yorku RangersPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Účastník Tipsport Ligy z Nových Zámkov v stredu ohlásil posilnenie útočních radov. Vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci do konca sezóny 2018-19 s 24-ročným českým krídelníkom Richardom Nejezchlebom, ktorý dve uplynulé sezóny strávil v Litvínove.
11.9.Bielo-zelení zdolali v predohrávke dvadsiatku 3:1NZM - O20 3:1, 56.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Hokejisti Nových Zámkov zaznamenali úspešný vstup do novej tipsportligovej sezóny 2018-19. Zverenci trénera Milana Jančušku si na domácom ľade poradili s reprezentačnou dvadsiatkou. Po prvej tretine viedol aktívnejšie hrajúci domáci celok. Vypracoval si niekoľko dobrých príležitostí, pričom jednu premenil na gól. Do brejku sa dostal Branislav Fábry, ktorý ukážkovým blafákom prekonal brankára Pavlička v bránke HK Orange 20. Krátko po polovici druhej tretiny dokázal hosťujúci celok vyrovnať. Strieľanú prihrávku Miloša Fafráka si do vlastnej brány nešťastne zrazil jeden z domácich obrancov. Vyrovnaný stav však neplatil dlho, o minútu neskôr poslal Nové Zámky do vedenia Andreas Štrauch. Platnosť jeho gólu ale musel potvrdiť videorozhodca. V samotnom závere potom gólom do prázdnej brány navýšil domáce vedenie na 3:1 Tomáš Pospíšil.
10.9.Preview pred dvojzápasom play-off: HC Nové Zámky – HK NitraPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V pondelok a utorok, zhodne od 18:00, pokračuje štvrťfinálová séria medzi Novými Zámkami a Nitrou na novozámockom štadióne. Stav série je po dvoch zápasoch 0:2 z pohľadu Nových Zámkov.

Chceli by sme požiadať fanúšikov o včasný príchod na štadión, nakoľko sa vstupenky budú kontrolovať elektronicky.
10.9.

Vstupné na sezónu 2018/2019

GM

Bohužiaľ, vzhľadom na zníženie príjmov pre klub zo známych príčin, musíme hľadať zdroje aj v nastavení cien vstupného na novú sezónu.

10.9.Ligu s viacerými novinkami odštartujeme proti dvadsiatkePatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Po úspešnej príprave zverenci Milana Jančušku odštartujú v utorok 11. septembra tipsportligovú sezónu 2018-19 predohrávkou 56. kola proti HK Orange 20. Zápas má úvodné buly o 18:30.
7.9.Aktuálne informácie o zranení Sebastiána SlávikaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V poslednom prípravnom zápase Nových Zámkov proti MAC Budapešť sa v prvej tretine nešťastne zranil domáci útočník Sebastián Slávik. Po tvrdom náraze na mantinel bol prevezený do novozámockej fakultnej nemocnice s poliklinikou. Pri náraze si poranil pravú ruku a bedro. Stav 18-ročného odchovanca MHC Nové Zámky však nie je taký vážny, ako sa na prvý pohľad zdalo, a tým pádom by mal byť do niekoľkých dní, resp. týždňov pripravený opäť naskočiť do tréningového cyklu.
7.9.

Vyjadrenie k udalostiam z posledných dní

GM

V stredu sa rozhodovalo o dotáciách pre športové kluby na zasadnutí poslancov mestského zastupiteľstva.

6.9.V poslednom zápase prípravy prehra s MACNZM - MAC 0:5, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vo štvrtok do Nových Zámkov pricestoval budapeštiansky MAC, proti ktorému nastúpil novozámocký B-tím. Trénerská dvojica Saliji - Hudec mala k dispozícii aj niektorých hráčov z A-tímu. Posledný prípravný zápas pred novou sezónou však Novozámčanom nevyšiel, MAC-u podľahli 0:5.
4.9.Tretie víťazstvo vo Vyšehradskom poháriNZM - FER 4:3, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Novozámčania v utorok odohrali ďalší domáci zápas pred tipsportligovou sezónou 2018-19. Ich súperom bol budapeštiansky Ferencváros, pričom zápas bol pod hlavičkou Vyšehradského pohára. Zverenci Milana Jančušku mali výborný štart do zápasu, keď v druhej minúte otvoril skóre Ručkay. Po prvej tretine bol stav 2:1, keď sa za domácich presadil ešte Štrauch a za FTC skóroval Tóth. V druhej tretine odskočili Novozámčania na rozdiel dvoch gólov, keď presne mieril Videlka, no dvojgólový náskok zmazal o pár minút Switzer. Už po jednej minúte poslednej tretiny viedli Novozámčania opäť o dva góly, keď strelil druhý gól Ručkay. Za hostí ešte znížil v presilovej hre Pavuk, no skóre sa už nemenilo. Novozámčania si pripisujú tretie víťazstvo, v tabuľke majú na konte 9 bodov a sú na prvom mieste.
3.9.Mládež: Úspešná previerka ôsmakovRedakciaNOVÉ ZÁMKY — Starší žiaci s pohárom za prvé miesto v turnaji.
3.9.Príprava na novú sezónu vrcholí, do Nových Zámkov pricestujú celky z BudapeštiPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Na zverecov Milana Jančušku čaká o týždeň úvodný tipsportligový zápas proti
HK Orange 20. Ešte predtým si však na domácom ľade zmerajú sily s klubmi z Budapešti. V utorok privítajú v rámci Vyšehradského pohára Ferencváros TC, o dva dni neskôr uzavrú prípravu proti aktuálnemu maďarskému majstrovi a od sezóny 2018-19 aj účastníkovi slovenskej Tipsport Ligy
MAC Újbuda.
30.8.Bielo-zelení držia domácu neporaziteľnosť, v odvete zdolali ProstějovNZM - PRO 3:0, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Zverenci Milana Jančušku si na svoje konto pripísali tretiu výhru v rade na domácom ľade. Vo štvrtok zdolali v odvete prostějovských jastrabov 3:0. O novozámocké góly sa postarali Miroslav Zaťko a Andreas Štrauch, ktorý skóroval dvakrát. Čisté konto si pri svojej premiére udržal Vladimír Glosár. V pridaných samostatných nájazdoch sa po dráme radovali z víťazstva 3:2 hosťujúci hráči.
29.8.Po výbornom výkone zdolali Nové Zámky Nitru na nuluNZM - NIT 4:0, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V utorok od 18:30 nastúpili zverenci Milana Jančušku na ďalšie domáce stretnutie pred tipsportligovou sezónou 2018-19. Ich súperom bola HK Nitra, pričom zápas sa hral pod hlavičkou Vysehradského pohára. Počas celého zápasu mali domáci hokejisti podstatne navrch, čomu nasvedčuje aj výsledok 4:0. Góly Nových Zámkov strelili Sebastián Slávik, Tomáš Pospíšil, Richard Ondrušek a Michal Novák. Po víťazstve nad Dunaujvárošom si tak zeleno-bieli pripisujú ďalšie tri body do tabuľky.
29.8.Na Novozámčanov čaká ďalší klub z MoravyPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vo štvrtok privítajú Novozámčania na domácom ľade účastníka českej CHANCE ligy, LHK Jestřábi Prostějov. Úvodný prípravný zápas na Morave vyhrali domáci 5:3, odveta na juhu Slovenska začína ako obvykle o 18:30.
28.8.Posledný augustový týždeň v znamení krajského derbyPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Ďalším súperom Nových Zámkov v príprave na sezónu 2018-19 bude HK Nitra. Krajské derby sa odohrá v utorok na novozámockom štadióne pod hlavičkou Vyšehradského pohára. Úvodné buly je naplánované na 18:30.
27.8.Bielo-zelení vrátili Havířovu požičanéNZM - HAV 5:1, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok od 18:30 odohrali zverenci Milana Jančušku prvý prípravný zápas na domácom ľade. Ich súperom bol český prvoligový klub AZ Havířov. V úvode prípravy s nimi Novozámčania prehrali na Morave 1:5, takže v odvete im mali čo oplácať. A tak sa aj dialo. O úvodný gól bojovného zápasu sa postaral v 17. minúte kapitán Zbořil, no do konca prvej tretiny ešte zvýšil na 2:0 Jurík. Domácim vyšiel vstup do druhej dvadsaťminútovky a po Bajtekovom zásahu sa na svetelnej tabuli zobrazil stav 3:0. Novozámocké publikum následne v 34. minúte oslavovalo štvrtý gól, jeho autorom bol mladý obranca Hatala. V poslednej tretine sa na domácej strane gólovo presadil ešte Ručkay. Keď už sa zdalo, že si Košarišťan udrží na domácom ľade čisté konto, hostia z Havířova využili presilovú hru a Gřeš upravil na konečných 1:5.
22.8.Náročná príprava sa prejavila proti Prostějovu v tretej tretinePRO - NZM 5:3, 0.kolo | Patrik KočiPROSTĚJOV — Úvod zápasu vyšiel zverencom Milana Jančušku na výbornú, už v 2. minúte totiž Novozámčania vyhrávali po góle Andreja Hatalu. Následne museli čierno-zelení čeliť oslabeniu o dvoch hráčov, no Tsaregorotsev domáce pokusy zneškodnil. V 18. minúte udreli Novozámčania po druhýkrát a opäť po asistencii Janisa Andersonsa, tentokrát však skóroval Daniel Rzavský. V druhej dvadsaťmnútovke sa predsa len gólu dočkali aj domáci hokejisti, keď presilovú hru využil v 30. minúte Nouza. O tri minúty však vrátil čierno-zeleným dvojgólový náskok Radim Hruška, ktorý sa presadil taktiež v početnej výhode. Na radu prišla posledná tretina, v ktorej sa prejavila náročná príprava, ktorú naordinovali tréneri. Novozámčania mali v pondelok dvojfázový tréning na ľade a v utorok pred odjazdom tvrdý dvojhodinový tréning na ľade. Od Prostějova inkasovali až štyrikrát, pričom Štůralu prekonať nedokázali. V riadnom hracom čase sa tak zrodilo víťazstvo domáceho mužstva 5:3. V pridaných samostatných nájazdoch sa radovali taktiež domáci hráči, keď Tsaregorotseva prekonali dvakrát. Za Nové Zámky sa presadil iba Filip Bajtek.

22.8.Hokejový koniec týždňa v Nových ZámkochPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Na novozámockom štadióne sa pred víkendom odohrajú dva atraktívne seniorské zápasy. Vo štvrtok privíta B-tím slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov, na ďalší deň zase A-tím vyzve v odvete českého prvoligistu z Havířova. Úvodný zápas hraný v Sliezsku sa skončil víťazstvom domácich 5:1, keď za bielo-zelených skóroval iba Patrik Rogoň.

Oba zápasy majú úvodné buly o 18:30.

19.8.V konkurencii českých mužstiev obstáli Nové Zámky veľmi dobrePatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Počas týždňa sa zverenci Milana Jančušku predstavili v Zlíne a Přerove na turnaji ZUBR Cup. V konkurencii českého extraligistu PSG Berani Zlín a dvoch prvoligistov, HC ZUBR Přerov a HC Dukla Jihlava sa Novozámčania umiestnili na druhom miesto. A to aj cez to, že ich čakal najťažší žreb a v priebehu troch dní odohrali tri zápasy. Na ZUBR Cup 2018 sme sa pozreli s hlavným trénerom MHC Nové Zámky, Milanom Jančuškom.

19.8.Ďalší zápas na Morave, Novozámčania sa predstavia v ProstějovePatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Zverenci Milana Jančušku sa v utorok predstavia opäť na Morave. Ich súperom bude účastník CHANCE Ligy, LHK Jestřábi Prostějov. Zápas má úvodné buly o 17:00.