Archív

Posledných 30 článkov

16.11.Mladíci v Považskej Bystrici gól nestreliliPBA - NZB 12:0, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V stredajšom 18. kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy neuspeli zverenci Garipa Salijiho na ľade Považskej Bystrice. Panterom podľahli vysoko 0:12.
16.11.Hokejový piatok: áčko nastúpi v Trenčíne, rezerva privíta MartinPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok pokračuje Tipsport liga kompletným kolom číslo 22. Novozámčania sa o 18:00 predstavia na trenčianskom ľade. Na programe sú aj zápasy St. Nicolaus 1. hokejovej ligy, rezerva privíta o 18:30 Martin.
16.11.Mládež: Pozvánka do reprezentácie U15.RedakciaBRATISLAVA — V nominácii SR 15 na Turnaj regionálnych reprezentačných výberov aj Viktor Petrík.
14.11.Novozámčania otočili zápas s Bystricou, v predĺžení rozhodol ŠtrauchNZM - BB 3:2, 21.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Hokejisti Nových Zámkov vyhrali v stredajšom zápase 21. kola Tipsport Ligy nad Banskou Bystricou 3:2 po predĺžení. Lepšie vstúpili do zápasu hostia, po góloch Guillauma Asselina a Brocka Higgsa vyhrali úvodnú tretinu 2:0. V 23. minúte znížil v presilovke Tomáš Urban a v tretej tretine vyrovnal takisto v početnej prevahe Patrick Kudla. V Nových Zámkoch napokon muselo rozhodnúť až predĺženie. To ukončil 94 sekúnd pred koncom Andreas Štrauch, ktorý blafákom prekonal zabezpečil domácim rozdielový bod. Zverenci Milana Jančušku sa udržali pred úradujúcim majstrom a patrí im štvrté miesto tabuľky.
12.11.Mladíci s vysokou prehrou proti HumennémuNZB - HUM 0:15, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V nedeľňajšej dohrávke 6. kola St. Nicolaus 1. hokejovej ligy nestačili zverenci Garipa Salijiho na MHK Humenné.
12.11.V stredu pricestuje majster spod UrpínaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Po reprezentačnej prestávke pokračuje v stredu Tipsport liga kolom číslo 21. Zverenci Milana Jančušku privítajú o 18:30 v súboji tabuľkových susedov majstrovskú Banskú Bystricu.
11.11.Hokejová nedeľa: Áčko cestuje do Popradu, rezerva hostí TopoľčanyPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY/POPRAD — V nedeľu je na programe posledné 20. ligové kolo pred reprezentačnou prestávkou. Zverenci Milana Jančušku nastúpia o 16:00 v Poprade.
11.11.Rezerva hostí HumennéPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V nedeľu 11. novembra pokračuje St. Nicolaus 1. hokejová liga kompletným kolom. Rezerva Nových Zámkov hostí o 16:00 MHK Humenné.
9.11.Dohrať kariéru v Nových Zámkoch? Prečo nie, vraví Braňo FábryPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Počas rozbehnutej sezóny hráči ani realizačný tím veľa šancí na oddych nemajú. Vykúpením pre nich sú reprezentačné zrazy. Po dvojdňovom voľne a niekoľkých tréningových jednotkách dostali Novozámčania opäť možnosť na relax, spolu sa stretnú až po víkende. Pred odchodom na krátku dovolenku do Tatier sme ešte stihli vyspovedať novozámockú stálicu a aktuálne najskúsenejšieho „novozámčana“ Branislava Fábryho.
4.11.František Kučera: Klub alebo reprezentácia? Ak z brankárov chcete niečo vychovať, musíte sa im venovať rovnakoPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vo svojej oblasti patrí na Slovensku k špičke. František Kučera je bývalý brankár a odchovanec zvolenského hokeja. Po hráčskej kariére začal s trénerstvom s postupnou špecializáciou ako tréner brankárov. Od roku 2002 do roku 2017 pôsobil ako brankársky tréner pri mládežníckych reprezentačných výberoch do 17, 18 a 20 rokov. Na svojom konte má striebro z MS do 18 rokov z Ruska 2003, ako asistent Petra Mikulu získal so Zvolenom v roku 2013 titul v extralige. Aktuálne 56-ročný tréner je od sezóny 2017-18 členom realizačného tímu MHC Nové Zámky. V exkluzívnom rozhovore nám prezradil, v čom spočíva jeho každodenná práca, ktorého brankára obdivuje, ale aj to, či je stále trend vysokých brankárov a či ho prekvapili výborné výkony Andreja Košarišťana v aktuálnom ročníku.
4.11.Po dráme pod Tatrami nakoniec bez boduPPA - NZM 2:1, 20.kolo | Patrik KočiPoprad — V nedeľňajšom zápase 20. kola najvyššej slovenskej súťaže zdolal Poprad Nové Zámky 2:1. Po bezgólovej prvej tretine sa prvýkrát menilo skóre v 22. minúte, presilovú hru využil Radomír Heizer. Domáci boli v prostrednej časti stretnutia aktívnejší a v 35. minúte zásluhou Patrika Svitanu zvýšili svoj náskok na 2:0. V polovici tretej tretiny sa konečne dočkali aj Novozámčania, dobre chytajúceho Vošvrdu prekonal v presilovke Filip Bajtek. Milan Jančuška odvolal 58 sekúnd pred treťou sirénou brankára Košarišťana, Novozámčania však v power-play vyrovnať nedokázali.
4.11.Rezerva na domácom ľade nestačila na TopoľčanyNZB - TOP 1:11, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Rezervu Nových Zámkoch čakala v nedeľu poriadna výzva v podobe hokejistov Topoľčian. Tí sa podľa predpokladov do domácich pustili od úvodných sekúnd, no boli to paradoxne mladíci z Nových Zámkov, kto otvoril skóre. V 14. minúte prekonal Juraja Hala v bráne Topoľčian Lukáš Maroš. Bol to však jediný presný zásah domácich v zápase. Do prvej sirény hostia strelili štyri góly a rozhodli o tom, kto si zo zápasu zoberie tri body. Na mladého Vyžinkára v bráne Nových Zámkoch smerovalo dovedna až 68 striel, z toho jedenásť pokusov skončilo za jeho chrbtom. Po 60 minútach tak na svetelnej tabuli v Nových Zámkoch svietilo skóre 1:11.
2.11.Po výhre nad Liptákmi poskočili Novozámčania na druhú priečkuNZM - LMI 3:1, 19.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Zverenci Milana Jančušku v piatkovom stretnutí 19. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy zdolali Liptovský Mikuláš 3:1. Novozámčania postavili základný kameň úspechu už v prvej časti, úvodný gól zápasu strelil v 8. minúte v presilovej hre Adam Zbořil, 16 sekúnd pred prvou sirénou skóroval v úniku Patrik Rogoň. Vedenie domáceho tímu poistil v druhej tretine z trestného strieľania Henrich Ručkay. V úvode tretieho dejstva sa presadil krídelník Liptákov Martin Kriška a stanovil finálny rezultát. Nové Zámky využili zaváhanie konkurenčného HC Košice a triumfom sa posunuli na druhé miesto tabuľky. V nedeľu nastúpia v Poprade.
1.11.Nové Zámky v piatok preverí Liptovský MikulášPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok 2. novembra pokračuje Tipsport Liga 19. kolom. Novozámčania od 18:30 privítajú MHk 32 Liptovský Mikuláš.
1.11.Rezerva neuspela v hlavnom mesteBAH - NZB 6:0, 0.kolo | Patrik KočiBRATISLAVA — V piatok nastúpili zverenci Garipa Salijiho na 14. kolo St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy. V prvej tretine pomohli Bratislave najmä dve presilové hry a v podstate už po prvej časti bolo s trojgólovým vedením vymaľované. Hra už nemala vyššiu kvalitu, okrem pár skvelých zákrokov brankára Srnca. Bratislavčania až do konca zápasu kontrolovali priebeh stretnutia, pridali dalšie tri góly a zdolali rezervu Nových Zámkov 6:0.
1.11.Mládež: Deti na hokej 2018RedakciaNové Zámky — V sviatočné štvrtkové popoludnie sme na našom zimnom štadióne zorganizovali v spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja akciu Deti na hokej.
31.10.Novozámčania na domácom ľade podľahli MiškovcuNZM - MIS 0:3, 18.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V stredu hostili zverenci Milana Jančušku maďarský DVTK Miškovec. Vôbec prvýkrát v aktualnej sezóne na domácom ľade neskórovali, naopak inkasovali trikrát. V tabuľke ostávajú na treťom mieste. Už v piatok do Nových Zámkov pricestuje Liptovský Mikuláš.
30.10.Na Novozámčanov čaká ťažký dvojzápasPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Zverenci Milana Jančušku v utorok 30. októbra nastúpia v Piešťanoch na súboj s HK Orange 20, nasledujúci deň sa predstavia doma proti DVTK Jegesmedvék Miškovec. Súboj s dvadsiatkou má úvodné buly o 17:00, zápas proti Miškovcu o 18:30.
30.10.Zápas s dvadsiatkou rozhodli až nájazdyO20 - NZM 3:4, 57.kolo | Patrik KočiPIEŠŤANY — Vo vloženom zápase s HK Orange 20 sa v Piešťanoch zrodila dráma. Po remíze 3:3 v riadnom hracom čase sa o víťazovi rozhodovalo až v samostatných nájazdoch. V nich strelil jediný gól Filip Bajtek. Už zajtra, stredu 31. októbra o 18:30, sa Novozámčania predstavia na domácom ľade proti Miškovcu.
29.10.Aktuálne informácie o zraneniachPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Zverencom Milana Jančušku sa zranenia nevyhýbajú. Na maródku k dlhodobo zranenému Danielovi Rzavského, ktorý je po operácii ramena, pribudli ďalší hráči.
28.10.Na Nové Zámky čaká v nedeľu DetvaPatrik KočiDETVA — V nedeľu pokračuje Tipsport Liga 17. kolom, Novozámčania v ňom nastúpia v Detve. Úvodné buly pod Poľanou je o 17:30.
28.10.Z Detvy vezu bielo-zelení tri bodyDET - NZM 1:3, 17.kolo | Patrik KočiDETVA — V nedeľňajšom stretnutí 17. kola Tipsport ligy Nové Zámky dolali Detvu 3:1. Hostí poslal do vedenia už v 2. min Filip Bajtek. Druhý a napokon víťazný zásah dosiahol až v 36. min v presilovej hre Andreas Štrauch. V 45. min dokázal skorigovať Martin Ďaloga, ale Detva v záverečnej power-play namiesto vyrovnania inkasovala. Jedenásť sekúnd pred koncom trafil do prázdnej bránky Patrick Kudla. Nové Zámky si v ligovej tabuľke upevnili tretiu priečku.
27.10.Bokroš nominoval na Turnaj 4 krajín v Nemecku, Slávik medzi náhradníkmiPatrik KočiBRATISlAVA — Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš nominoval na prípravný turnaj štyroch krajín v nemeckom Deggendorfe dohromady dvadsaťdva hráčov. Medzi náhradníkmi sa ocitol aj hráč MHC Nové Zámky Sebastián Slávik.
27.10.Béčko vo vyrovnanom stretnutí podľahlo PrešovuPRE - NZB 4:2, 0.kolo | Patrik KočiZVOLEN — V piatkovom 13. kole St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prehrali zverenci Garipa Salijiho vo Zvolene s Prešovom 2:4, keď štvrtý gól inkasovali 4 sekundy pred koncom riadnej hracej doby v powerplay. Góly Nových Zámkov strelili Lukáš Maroš a Kevin Hariš.
26.10.Novozámčania stratili zápas so Zvolenom v poslednej päťminútovkeNZM - ZVO 2:4, 16.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatkovom stretnutí 16. kola Tipsport Ligy prehrali Novozámčania na domácom ľade so Zvolenom 2:4. Domáci po prvej tretine viedli, keď v presilovke skóroval obranca Peter Ordzovenský. Zvolenčania obrátili duel vo svoj prospech v druhej časti hry gólmi Samuela Petráša a Petra Šišovského. Zverenci Milana Jančušku vyrovnali opäť gólom v početnej výhode, o ktorý sa postaral Patrick Kudla, no líder súťaže v záverečnej päťminútovke rozhodol po zásahoch Samuela Petráša a Petra Zuzina. V nedeľu cestujú Nové Zámky do Detvy.
25.10.V piatok šláger kola, pricestuje prvý ZvolenPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok pokračuje Tipsport Liga svojim 15. kolom, zverenci Milana Jančušku v ňom o 18:30 privítajú HKM Zvolen.
24.10.V exhibičnom zápase vyhral každý, Vyšehradský pohár konečne v Nových ZámkochNZM - OSK 9:12, 1.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Exhibičná akcia pod hlavičkou primátora mesta Otokara Kleina dopadla na výbornú. Takmer plný zimný štadión privítal okrem aktuálneho mužstva MHC Nové Zámky osobnosti a legendy slovenského, ale i novozámockého hokeja.
Po úvodnom rozkorčuľovaní mužstiev zahájil akciu DJ Čeku, následne predal mikrofón prezidentovi MHC Nové Zámky Františkovi Suchardovi. Úvodné buly zápasu hodil čestný hosť akcie Jozef Golonka, samotné stretnutie sa hralo na dva 20-minútové polčasy. Po prvých desiatich minútach prišla na radu streľba z polovice ihriska na minibránku. V nej jednoznačne zvíťazili hráči z výberu Osobností Slovenska a do celkového skóre im bol pripočítaný jeden gól. Rovnako po desiatich minútach druhej polovice stretnutia prišla na radu dovednostná súťaž, tentokrát však išlo o nájazdy v spolupráci s mladými hokejistami z Lokomotívy. Keďže sa v nájazdoch zrodila remíza, po jednom góle pripočítali na obe strany. V celkovom počínaní si napokon viedlo lepšie mužstvo Osobností Slovenska, ktoré vyhralo nad MHC Nové Zámky 12:9.

O zábavu počas celej akcie sa staral legendárny DJ Čeku spolu s Marcelou Molnárovou, počas prestávky vystúpilo hudobné zoskupenie B Show Band zo ZŠ na ulici G. Bethlena v Nových Zámkov.

Po samotnom zápase a spoločnom fotení prišlo na rad to najdôležitejšie – odovzdanie Vyšehradského pohára novozámockým hokejistom. Šéf Tispsport Ligy Richard Lintner predal pohár pre víťaza do rúk kapitána MHC Adama Zbořila a dlhoočakávané oslavy mohli začať...

Ďakujeme všetkým organizátorom, zúčastneným a fanúšikom, že aj vďaka nim mohla vzniknúť takáto nezabudnuteľná akcia. Veríme, že ste si ju užili rovnako ako my.

Fotky z akcie nájdete na našom Facebooku a Instagrame.
24.10.Rezerva favorita neprekvapilaNZB - DUB 1:9, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V dohrávke 4. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy prehrali zverenci Garipa Salijiho na domácom ľade s Dubnicou 1:9. Jediný presný zásah Novozámčanov zaznamenal v polovici stretnutia Sebastián Slávik. V piatok na mladíkov čaká dlhá cesta do Prešova.
23.10.Mládež: Pozvánka do reprezentácie U15.RedakciaBRATISLAVA — V nominácii SR 15 na Regionálny výcvikový tábor aj Dominik Tóth.
23.10.Do Nových Zámkov pricestuje DubnicaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V dohrávke 4. kola St. Nicolaus 1. hokejovej ligy nastúpi novozámocká rezerva v stredu 24. októbra na domácom ľade proti Dubnici. Úvodné buly je o 18:30, jednotné vstupné je 3€.