Archív

Posledných 30 článkov

17.4.O najkrajší gól sezóny sa postaral útočník Nových ZámkovPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Víťazom Zlatej prilby Tipsport Ligy v sezóne 2018/19 sa stal novozámocký útočník Andreas Štrauch. Jeho gól do siete aktuálneho majstra z Banskej Bystrice získal v hlasovaní 1002 hlasov.
16.4.V play-off sa musí bojovať inak, tvrdí Milan JančuškaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Po skončení sezóny poskytol hlavný tréner Milan Jančuška rozhovor Denníku Šport. Vysvetľoval v ňom príčiny neúspechu a priblížil svoje vízie na ďalšiu sezónu. S klubom z juhu Slovenska má zmluvu ešte na dva roky.
16.4.Mládež: U9 s dominantným triumfom v EMHLPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Kategória U9 nastúpila na posledný turnaj zo série EMHL (European Minihockey League). Po predchádzajúcich víťazstvách mali chlapci a dievčatá našliapnuté na ďalší úspech. Keďže nadviazali na predchádzajúce výkony, stali sa celkovým víťazom európskej ligy.
12.4.Mládež: SR 15 DIEVČATÁ, KVARTETO NOVOZÁMČANIEK VO VÝBERERedakciaVRANOV NAD TOPĽOU — Slovenský zväz ľadového hokeja nominoval realizačný tím a hráčky „Tím STREDO-ZÁPAD“ na Regionálny turnaj dievčat do 15 rokov (ročníky 2004 a mladšie) vo Vranove nad Topľou v termíne 18. - 20. 04. 2019.
11.4.Mládež: SIDA CUP 2019RedakciaPROSTĚJOV — Starší žiaci v príprave na medzinárodný turnaj.
7.4.Mládež: Sezóna zakončená medzinárodným úspechomPatrik KočiNOVÝ JIČÍN — Kategória U9 (nar. 2010 a mladší) sa počas víkendu zúčastnila na kvalitne obsadenom turnaji v českom Novom Jičíne. Na turnaji nastúpilo 27 tímov zo 6 krajín.
1.4.Mládež: Víťazná rozlúčka so sezónou.HAM - NZ7 4:5, 1.kolo | RedakciaHAMULIAKOVO — Zápas plný zvratov sa skončil víťazstvom siedmakov nad rovesníkmi z HO HAMIKOVO Hamuliakovo v pomere 4:5. Kodhaj s hetrikom.

Do dnešného zápasu 14-teho kola 1. ligy starších žiakov 7. ročníka (Región západ, Nadstavba TOP6 U13) nastúpili hráči a hráčky s odhodlaním ukončiť sezónu víťazne.

Domáci udreli ako prví. V 18. minúte využil presilovku Páleník. Po zmene strán, vo vlastnom oslabení, v 25. minúte vyrovnal prvým gólom v zápase Dávid Kodhaj. O necelú minútu sa však po spornej ofsajdovej situácii opäť radovali domáci – Michajlov 2:1. Siedmaci nevešali hlavy a v priebehu šiestich minút zápas otočili. Gólom Lukáša Cvika (31. min.) a dvomi gólmi Dávida Kodhaja (36. a 37. min.) sa ujali vedenia 2:4. Po zmene strán, v poslednej tretej tretine, však domáci do 45. min. zmazali dvojgólové vedenie a vyrovnali vďaka Mikitovi a Jančovi na 4:4. Koniec zápasu sa niesol v skvelej diváckej kulise. Obe družstvá mali viacero šancí, ktorými mohli zápas rozhodnúť. Svoju svätiňu si dokonale postrážil výbornými zákrokmi brankár Dávid Sádecký. Vzápätí, 21. sekúnd pred koncom, našiel skvelou prihrávkou David Kodhaj Sama Bohoša a ten lišiacky stanovil na konečných 4:5.

"V Hamuliakove sme nezačali úplne ideálne, mali sme slabší pohyb, súperovi sme dávali veľa priestoru a málo sme kombinovali. Po dohovore v kabíne cez prestávku sme v 2. tretine zlepšili pohyb a hráči lepšie plnili svoje úlohy na ľade. Išli sme viac za víťazstvom a nakoniec sme ho v kvalitnom zápase aj vybojovali. Hrali sme ako tím, hráči bojovali, makali jeden za druhého, a to ma teší viac ako konečný výsledok. Chcem poďakovať každému hráčovi za odvedený výkon a prístup k zápasu." poznamenal tréner Garip Saliji.

Hráčom a hráčkam gratulujeme k víťazstvu!

30.3.O majstrovstvá sveta zabojuje aj opora Nových ZámkovPatrik KočiBRATISLAVA (SZĽH) - Slovenská hokejová reprezentácia štartuje prípravu na Majstrovstvá sveta IIHF 2019 v Bratislave a v Košiciach (10.-.26.5.2019). Zverenci trénera Craiga Ramsayho začínajú mesačnú šnúru prípravných zápasov proti Švédsku, s ktorými si zmerajú sily 4. apríla v Topoľčanoch. Ešte predtým sa stretnú na tréningovom kempe v Piešťanoch. V súvislosti s tým zverejnil generálny manažér Miroslav Šatan a tréner Craig Ramsay prvú nomináciu hráčov a realizačného tímu.
28.3.František Kučera: Klub alebo reprezentácia? Ak z brankárov chcete niečo vychovať, musíte sa im venovať rovnakoPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vo svojej oblasti patrí na Slovensku k špičke. František Kučera je bývalý brankár a odchovanec zvolenského hokeja. Po hráčskej kariére začal s trénerstvom s postupnou špecializáciou ako tréner brankárov. Od roku 2002 do roku 2017 pôsobil ako brankársky tréner pri mládežníckych reprezentačných výberoch do 17, 18 a 20 rokov. Na svojom konte má striebro z MS do 18 rokov z Ruska 2003, ako asistent Petra Mikulu získal so Zvolenom v roku 2013 titul v extralige. Aktuálne 56-ročný tréner je od sezóny 2017-18 členom realizačného tímu MHC Nové Zámky. V exkluzívnom rozhovore nám prezradil, v čom spočíva jeho každodenná práca, ktorého brankára obdivuje, ale aj to, či je stále trend vysokých brankárov a či ho prekvapili výborné výkony Andreja Košarišťana v aktuálnom ročníku.
28.3.Mládež: Doma víťazneNZ7 - HOB 9:3, 1.kolo | RedakciaNOVÉ ZÁMKY — Predposledný zápas na domácom ľade skončil jasným víťazstvom siedmakov nad rovesníkmi z HOBA Bratislava v pomere 9:3. Bohoš a Molnár s hetrikom.

Do dnešného zápasu 12-teho kola 1. ligy starších žiakov 7. ročníka (Región západ, Nadstavba TOP6 U13) nastúpili hráči a hráčky s viacerými posilami v zostave, ktoré hrávali za U14.

Domáci udreli ako prví v 9. minúte Viktor Gőgh našiel vtipnou prihrávkou Micka Vadkertiho a brankár hostí Paulička lovil puk zo siete – 1:0. O 12 sekúnd neskôr hostia prepadli v útočnom pásme a Krištóf Molnár krásnou strelou zvýšil na 2:0. Do druhého dejstva nastúpil domáci – pre poruchu rolby a následnom treste za zdržiavanie hry – v oslabení. Zakončenia súpera pomedzi betóny si brankár Dávid Sádecký postrážil. Vzápätí tak platilo otrepané „nedáš a dostaneš“. Domáci o 8 sekúnd po skončení oslabenia gólom Dávida Kodhaja zvýšili na 3:0. V 27. minúte sa ocitol v "tutovke" Lukáš Cvik - 4:0. Po faule nariadené trestné strieľanie premenil druhým gólom v zápase Krištóf Molnár. Druhá tretina sa skončila po strele hostí 8 sekúnd od modrej a zníženia stavu na 6:2. V záverečnom dejstve v 44. min. zvýšil samostatnou akciou Samo Bohoš na 7:2. Gólu sa hostia dočkali až počas presilovej hry v 47. minúte. Malakhov znížil na 7:3. Ako prvý v zápase o 13. sek. neskôr dosiahol čistý hetrik Samo Bohoš - 8:3. Krušné chvíle pre hostí prišli o 2 minúty neskôr. Druhý hetrik v zápase a dvadsiaty gól v sezóne zaznamenal Krištóf Molnár a upravil tak na konečných 9:3.

"Dnes sa mužstvo založilo tak, že chceme vyhrať a konečne získať víťazstvo v nadstavbovej časti. Boli sme od začiatku aktívnejší a herne sme HOBU predčili v každom smere. Jediné, čo nás v tomto zápase trápilo, bola koncovka. Inak môžem mužstvu zagratulovať k výhre." poznamenal tréner Boris Záhumenský.

14.3.Andrej Košarišťan hosťom v relácii OVERTIMEPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V najnovšom dieli hokejovej relácie OVERTIME vyspovedal Boris Valábik novozámockú oporu a reprezentačného brankára Andreja Košarišťana. Okrem hokejových otázok zameraných na Nové Zámky a reprezentáciu odpovedal Košo napríklad aj na to, aké je jeho obľúbené jedlo.
11.3.Mládež: PLANÉTA HOKEJRedakciaBRATISLAVA — HK Lokomotíva Nové Zámky sa zapojila do výzvy Raiffeisen Bank na podporu mládežníckeho hokeja. Získajte dobrý pocit a hlasujte do 31. marca 2019.
5.3.Novým Zámkom sa po tesnej prehre sezóna skončilaDET - NZM 2:1, 0.kolo | Patrik KočiDETVA — V utorňajšom štvrtom zápase kvalifikácie o play-off Tipsport Ligy prehrali Nové Zámky s Detvou 1:2. Hráči Detvy vyhrali celú sériu 3:1 na zápasy a postúpili do štvrťfinále, pre Nové Zámky sa sezóna predčasne končí.
4.3.Novozámčania prehrali 2:4, Detva s mečbalomDET - NZM 4:2, 0.kolo | Patrik KočiDETVA — V treťom stretnutí kvalifikácie o play off Tipsport Ligy prehrali Nové Zámky na ľade Detvy 2:4. V sérii hranej na tri víťazné zápasy prehrávajú 1:2 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v utorok 5. marca o 18:00 opäť na detvianskom ľade.
3.3.Séria sa za stavu 1:1 sťahuje pod PoľanuPatrik KočiDETVA — V pondelok 4. marca a utorok 5. marca o 18:00 nastúpia zverenci trénera Milana Jančušku v Detve na tretí a štvrtý zápas kvalifikácie o play-off Tipsport Ligy.
2.3.Prvý skalp Detvy, Novozámčania vyhrali 4:2NZM - DET 4:2, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatkovom zápase kvalifikácie o Kaufland play off Tipsport Ligy 2018/2019 zvíťazili Nové Zámky nad Detvou 4:2. V sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.
2.3.V druhom zápase výhra Detvy po predĺženíNZM - DET 3:4, 0.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V druhom zápase predkola play-off prehrali Nové Zámky na domácom ľade s Detvou 3:4 po predĺžení. Séria sa za stavu 1:1 sťahuje do Detvy.
28.2.Preview pred dvojzápasom s DetvouPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok 1. marca 2019 štartuje kvalifikácia o play-off Tipsport Ligy. Zverenci trénera Milana Jančušku vyzvú na domácom ľade o 18:00 Detvu. Druhý zápas je na programe v rovnakom čase v sobotu.
27.2.V predkole narazíme na DetvuPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V kvalifikácii o play off, v ktorej sa hrá séria na tri víťazné zápasy, nastúpia zverenci trénera Milana Jančušku proti Detve. Odštartuje už v piatok 1. marca.
26.2.Novozámčania prehrali s TrenčínomNZM - TNE 0:3, 55.kolo | Patrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V poslednom kole základnej časti Tipsport Ligy prehrali Nové Zámky na domácom ľade s Trenčínom 0:3. Zverenci trénera Milana Jančušku tak zabojujú o štvrťfinále v baráži proti Detve.
26.2.Základnú časť zakončí súboj o šiestu priečkuPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V utorok 26. februára je na programe posledné 55. kolo základnej časti Tipsport Ligy. Novozámčania v ňom v priamom súboji o šieste miesto, ktoré zaručuje priamy postup do štvrťfinále, vyzvú Duklu Trenčín. Úvodné buly zápasu je o 17:30.
25.2.Mládež: Pozvánka na zraz SR 18 a SR 16 ŽenyRedakciaBRATISLAVA — V nominácii SR 18 a SR 16 Ženy na Výcvikový tábor aj štyri hráčky z Nových Zámkov.
24.2.V nedeľu na ľade Banskej BystricePatrik KočiBANSKÁ BYSTRICA — V nedeľu 24. februára pokračuje najvyššia slovenská súťaž Tipsport Liga svojim predposledným kolom. Zverenci trénera Milana Jančušku nastúpia o 17:00 pod Urpínom proti Banskej Bystrici.
24.2.Pod Urpínom prehra 1:3BB - NZM 3:1, 54.kolo | Patrik KočiBANSKÁ BYSTRICA — V predposlednom 54. kole Tipsport Ligy prehrali Nové Zámky v Banskej Bystrici 1:3.
22.2.Mládež: Ples rodičov a priateľov Novozámockého mládežníckeho hokeja vo veľkom štýleRedakciaNOVÉ ZÁMKY: V sobotu, dňa 16. februára 2019 sa uskutočnil druhý ročník plesu rodičov a priateľov novozámockého mládežníckeho hokeja. 120 hostí, ktorí naplnili reštauráciu Berek skvelou náladou a priateľskou atmosférou, sú jedna krvná skupina nielen čo sa zábavy týka. Tým jednoznačným spoločným menovateľom je hlavne nadšenie pre hokej, ako extraligový, tak mládežnícky.
21.2.Novozámčania zdolali PrešovPRE - NZB 0:9, 5.kolo | Patrik KočiZVOLEN — V stredu nastúpili Novozámčania na zápas 5. kola play-out St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy. Na zvolenskom ľade zdolali HC Prešov 9:0.
19.2.Mládež: Víťazstvo v derby chutí výborneNZ8 - NIT 6:5, 1.kolo | RedakciaNOVÉ ZÁMKY — V prestížnom regionálnom derby výhra ôsmakov nad rovesníkmi z Nitry v pomere 6:5. Petrík sa blysol hetrikom.

Do dnešného zápasu 16-teho kola 1. ligy starších žiakov 8. ročníka (Región západ, Nadstavba TOP6 U14) nastúpili hráči a hráčky s tým, že nadviažu na včerajší výkon so Slovanom.

Derby bolo vyrovnané a dramatické. Zápas mal vysoké tempo a na hráčoch a hráčkach oboch mužstiev bolo cítiť, že jeden druhému nič nedarujú. Lepší štart do stretnutia mali domáci. Dvakrát viedli (Petrík 1:0, Kodhaj 2:1). Prvá tretina sa skončila vyrovnaním stavu na 2:2. Začiatok druhej tretiny patril hosťom, avšak Viktor Petrík svojím druhým gólom v zápase v 39. min. vyrovnal na 3:3. Postupom času iniciatívu prebrali hostia a zvýšili vedenie o dva góly. Na strane hostí zaujal štvorgólový strelec Lukáš Balko. Boris Záhumenský: "Do tretej tretiny sme vstupovali s dvojgólovým mankom, ale vedeli sme, že môžeme zápas otočiť v náš prospech, čo sa nám nesmiernou snahou a bojovnosťou podarilo." V zápase sa následne striedali v diktovaní hry oba celky, čo sa muselo páčiť aj divákom na tribúne. Gólmi Filipa Czuczora a Viktora Petríka vyrovnali na 5:5. V 58. minúte, po fantastickej akcii Adama Kečkéša, vsietil víťazný gól Samo Bohoš.

"Práve pre takéto momenty sa toľko trénuje a obetuje čas, ale nakoniec to stojí za to! Som rád, že sme hrali s chuťou a bojovali až do konca." poznamenal tréner Boris Záhumenský.

Každé víťazstvo je vzácne, no triumf nad Nitrou teší dvojnásobne. Hráčom a hráčkam gratulujeme k víťazstvu!

17.2.V nedeľu zápas na LiptovePatrik KočiLIPTOVSKÝ MIKULÁŠ — V nedeľu 18. februára pokračuje najvyššia slovenská súťaž Tipsport Liga zápasmi 52. kola. Zverenci trénera Milana Jančušku nastúpia o 17:00 v Liptovskom Mikuláši.
17.2.V Liptovskom Mikuláši prehra 0:1LMI - NZM 1:0, 52.kolo | Patrik KočiLIPTOVSKÝ MIKULÁŠ — V súboji 52. kola Tipsport Ligy prehrali Nové Zámky na ľade Liptovského Mikuláša 0:1.
15.2.Hokejový piatok: Áčko cestuje do Miškovca, béčko hostí Považskú BystricuPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — V piatok 15. februára pokračuje najvyššia slovenská súťaž Tipsport Liga zápasmi 51. kola. Zverenci trénera Milana Jančušku nastúpia o 18:30 na ľade DVTK Jegesmedvék. Zároveň pokračuje aj St. Nicolaus 1. Hokejová ligá zápasmi 4. kola play-out. B-tím Nových Zámkov o 18:30 hostí Považskú Bystricu.