Archív

Posledných 30 článkov

19.8.V konkurencii českých mužstiev obstáli Nové Zámky veľmi dobrePatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Počas týždňa sa zverenci Milana Jančušku predstavili v Zlíne a Přerove na turnaji ZUBR Cup. V konkurencii českého extraligistu PSG Berani Zlín a dvoch prvoligistov, HC ZUBR Přerov a HC Dukla Jihlava sa Novozámčania umiestnili na druhom miesto. A to aj cez to, že ich čakal najťažší žreb a v priebehu troch dní odohrali tri zápasy. Na ZUBR Cup 2018 sme sa pozreli s hlavným trénerom MHC Nové Zámky, Milanom Jančuškom.

19.8.Ďalší zápas na Morave, Novozámčania sa predstavia v ProstějovePatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Zverenci Milana Jančušku sa v utorok predstavia opäť na Morave. Ich súperom bude účastník CHANCE Ligy, LHK Jestřábi Prostějov. Zápas má úvodné buly o 17:00.
17.8.Defenzívne rady posilní draftová voľba Arizony CoyotesPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Po angažovaní Mathieu Hendersona sa vedenie tipsportligistu z Nových Zámkov zameralo na zisk ďalšieho obrancu z univerzity v Guelphe. V piatok podpísal s MHC zmluvu do konca sezóny 22-ročný kanadský obranca Patrick Kudla, ktorý doterajšiu kariéru strávil výlučne v zámorí.
16.8.So ZUBR Cup-om sa MHC rozlúčilo tesnou prehrouJIH - NZM 3:2, 0.kolo | Patrik KočiPŘEROV — V treťom zápase ZUBR Cup-u nastúpili zverenci Milana Jančušku proti Dukle Jihlava. Už po prvej desaťminútovke viedli vojaci 2:0 po góloch Pekra a Čermáka. V 29. minúte prišla odpoveď Nových Zámkov – Rogoň našiel Davida Videlku, ktorý prekonal jihlavského brankára Broža a znížil na 1:2. Čierno-zelení však vyrovnať nedokázali, pričom v 44. minúte inkasovali tretí gól opäť z hokejky Pekra. Iskierku nádeje pre Nové Zámky vykresal o desať minút neskôr Henrich Ručkay gólom na 2:3, no vyrovnanie nepriniesla ani hra bez brankára.

V pridaných samostatných nájazdoch zvíťazili Novozámčania 3:0 po góloch H. Ručkaya, Bajteka a Videlku.

Najlepším hráčom stretnutie na strane Nových Zámkov bol zvolený Patrik Rogoň.

O konečnom poradí turnaja sa rozhodne po poslednom zápase, v ktorom hostí domáci Přerov baranov zo Zlína.
15.8.Proti českému extraligistovi víťazneZLI - NZM 1:2, 0.kolo | Patrik KočiZLÍN — Novozámčania v utorok triumfovali na Morave nad baranmi zo Zlína 2:1. O presné zásahy zverencov Milana Jančušku sa postarali Patrik Rogoň a Michal Novák, za domácih skóroval Jiří Karafiát. V prvom zápase ZUBR Cup-u si tak Nové Zámky pripisujú víťazstvo, v stredu následne nastúpia proti Přerovu a vo štvrtok proti Jihlave.
15.8.Novozámčania zvíťazili aj v druhom zápase ZUBR Cup-uPRA - NZM 2:3, 0.kolo | Patrik KočiPŘEROV — V stredu počas dňa si zverenci Milana Jančušku užili prehliadku miestnej pivárne a večer nastúpili na druhý zápas ZUBR Cup-u proti domácemu Přerovu. Priestor tentokrát dostali mladíci Slávik s Ondruškom a taktiež Rzavský, pričom oddychovali Jurík, Janáč a J. Ručkay.

V prvej tretine boli Novozámčania lepším mužstvom, skóre otvorili v 16. minúte v presilovej hre gólom Nováka, ku ktorému sa v úvode druhej tretiny pridal Rogoň. V polovici stretnutia však Novozámčania zaváhali a inkasovali od domácich dva rýchle góly. Najprv v oslabení od Zbořila a následne pri hre 5 na 5 v prečíslení od Kratochvíla. V tretej tretine gól nepadol ani na jednej strane a nasledovalo predĺženie. Brankári podržali svoje mužstvá aj v tejto časti hry, takže na radu prišli samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba Adam Zbořil, ktorý tak zariadil druhú výhru na ZUBR Cup-e pre Nové Zámky.
14.8.Baroš - oficiálne vyjadrenie klubuGM

Nakoľko vychádza strašne veľa nepravdivých informácií ohľadne tohoto prípadu musíme uviesť všetko na pravú mieru

10.8.Proti Dunaujvárošu úspešneDAB - NZM 2:3, 0.kolo | Patrik KočiDUNAUJVÁROŠ — Zverenci Milana Jančušku zvládli druhý prípravný zápas pred tipsportligovou sezónou 2018-19 a zaznamenali prvé víťazstvo v príprave. V rámci Vyšehradského pohára zvíťazili nad Dunaujvárošom 3:2, keď sa dvomi presnými zásahmi prezentoval Juraj Jurík a jeden gól pridal Sebastián Slávik.
9.8.Hokejový štvrtok v Nových ZámkochPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Príprava na tipsportligovú sezónu 2018-19 je v plnom prúde. Vo štvrtok odohrá MHC Nové Zámky hneď dva zápasy -vonku proti Dunaujvárošu a doma proti Bratislave.
9.8.Samuel Baroš požiadal klub o uvoľnenie, odchádza do HK Králův Dvůr Tlačová správaNOVÉ ZÁMKY — V utorok podvečer vedenie MHC Nové Zámky kontaktovali zástupcovia českého celku HK Králův Dvůr so záujmom o angažovanie Samuela Baroša. Novozámocký brankár sa rozhodol ponuku akceptovať a nakoľko mal v zmluve klauzulu, že MHC Nové Zámky ho v prípade záujmu z Česka, Švédska a Fínska uvoľnia, 24-ročný rodák z Bratislavy k dnešnému dňu v Nových Zámkoch končí.
7.8.Novozámčania odohrali prvý prípravný zápasHAV - NZM 5:1, 0.kolo | Patrik KočiHAVÍŘOV — Hokejisti Nových Zámkov majú za sebou úvodný prípravný zápas pred nadchádzajúcou tipsportligovou sezónou 2018-19. Zverenci Milana Jančušku v ňom nestačili na český AZ RESIDOMO Havířov, pre ktorý išlo už o tretí prípravný zápas.

Novozámčanov dostal do vedenia už v 4. minúte Patrik Rogoň, ktorému asistoval Filip Bajtek. Domáci hráči však v druhej dvadsaťminútovke udreli až trikrát a naklonili misky váh na svoju stranu. Košarišťana v novozámockej bráne prekonal dvakrát Haas a jedným zásahom prispel Macuha. Novým Zámkom sa už skórovať nepodarilo ani v tretej tretine, pričom domáci skórovali ešte dvakrát. Zverenci Milana Jančušku si tak v prvom zápase prípravy pripísali prehru 1:5.

2.8.Do Nových Zámkov mieri najproduktívnejší hráč DetvyPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Bielo-zelený dres si v sezóne 2018/19 oblečie český útočník David Videlka. Dvadsaťšesťročný rodák z Havířova prichádza do Nových Zámkov na hosťovanie do konca sezóny.
31.7.Patrik Rogoň so zmluvou, Michal Švihálek pokračovať nebudePatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vedenie novozámockého klubu a 21-ročný útočník Patrik Rogoň sa dohodli na zmluve pre sezónu 2018/19.
31.7.Z Kanady prichádza talentovaný obranca Matt HendersonPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vedenie klubu v utorok potvrdilo príchod 22-ročného kanadského obrancu Matthew Hendersona, ktorý do Nových Zámkov prichádza z univerzitnej súťaže USports.
30.7.Nové Zámky začali spoločnú prípravu. Našou výhodou môže byť domáce prostredie, tvrdí tréner JančuškaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Novozámčania odštartovali v pondelok 30. júla spoločnú prípravu na sezónu 2018/19. Ráno o 10:00 mal hlavný tréner Milan Jančuška na ľade k dispozícii štyroch brankárov a 26 korčuliarov, z hráčov, ktorí majú s klubom podpísané zmluvy, chýbali iba Arturs Salija a Radim Hruška.
29.7.Klub sa po šiestykrát zúčastnil súťaže vo varení gulášaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Posledný júlový víkend patrí v Nových Zámkoch už tradične jarmoku Porciunkula. V sobotu doobeda, ako už je zvykom, prebiehala v Bernolákovom parku súťaž vo varení kotlíkového guláša, na ktorej sa už po šiestykrát zúčastnil výber MHC Nové Zámky.
27.7.Bielo-zelený dres si oblečie Juraj JuríkPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vedenie klubu sa dohodlo na spolupráci so skúseným extraligovým útočníkom Jurajom Juríkom. Bývalý mládežnícky reprezentant Česka naposledy pôsobil v Žiline.
22.7.Novozámocký dres si oblečie Peter KönigPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vedenie klubu pokračuje v tvorbe kádra na nadchádzajúcu sezónu 2018-19. Bielo-zelený dres si po desiatich rokoch oblečie skúsený 29-ročný obranca Peter König.
22.7.Novou akvizíciou lotyšský obranca AndersonsPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Po Artursovi Salijovi bude v sezóne 2018/19 pôsobiť v Nových Zámkoch ďalší lotyšský obranca. Vedenie klubu sa dohodlo na zmluve s Janisom Andersonsom. Viacnásobný účastník majstrovstiev sveta prichádza na juh Slovenska zo Žiliny.
18.7.Mládež: brankársky kempRedakciaNOVÉ ZÁMKY — MHK Nové Zámky organizuje od 30. júla. do 3. augusta 2018 brankársky hokejový kemp pod vedením trénerov brankárov MHC Nové Zámky Františka Kučeru a Petra Púša.
17.7.Eduard Šimun si vyskúša KHLPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Šikovný útočník Nových Zámkov, 23-ročný center Eduard Šimun, zaujal bratislavský Slovan, s ktorým by mal podpísať dvojcestnú zmluvu v Kontinentálnej hokejovej lige.
15.7.Mládež: Na druhom letnom kempe Tipsport ligy aj mladí hokejisti z Nových ZámkovRedakciaŠAMORÍN — Pre mladé hokejové nádeje zo sociálne znevýhodnených rodín zorganizovala skupina okolo Richarda Lintnera už druhý ročník detského Letného kempu Tipsport ligy.
14.7.Asistentom trénera bude majster sveta z Göteborgu Jerguš BačaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Realizačný tím MHC Nové Zámky sa rozrastie o ďalšiu skúsenú osobu. Asistentom Milana Jančušku bude bývalý hokejový obranca Jerguš Bača.
2.7.MLÁDEŽ: Boris Záhumenský: "Vážte si, že môžete hrať hokej."RedakciaNOVÉ ZÁMKY — Trénerom starších žiakov MHK Lokomotívy Nové Zámky sa pre sezónu 2018-2019 stal Boris Záhumenský (32).
27.6.Novozámčania sa stretli na severe SlovenskaPatrik KočiTERCHOVÁ — Od pondelka sa v rodisku Juraja Jánošíka pripravujú na novú sezónu zverenci Milana Jančušku. Týždňové sústredenie v Terchovej je okrem preverenia si pripravenosti novozámockých hokejistov aj skvelé miesto na utužovanie kolektívu.
26.6.Do novej sezóny vstupujeme s novým názvom MHC Nové ZámkyFrantišek SuchardaV novej sezóne sa k pôvodnému názvu HC Nové Zámky pripojí aj pomenovanie Mestský.
22.6.Mládež: Na tréningu starších žiakov na zš G. Bethlena významná návštevaRedakciaNOVÉ ZÁMKY — Dňa 15. júna 2018 navštívila tréning starších žiakov aj ministerka školstva.
19.6.Do obrany prichádza skúsený Peter OrdzovenskýPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Najnovším prírastkom v mužstve Milana Jančušku je 32-ročný obranca Peter Ordzovenský, s ktorým sa klub dohodol na ročnej zmluve. Produktívny ľavák prichádza do Nových Zámkov z Nitry.
17.6.Najnovším prírastkom obranca Andrej HatalaPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vedenie klubu sa dohodlo na ročnej zmluve s 21-ročným obrancom Andrejom Hatalom, ktorý do Nových Zámkov prichádza zo Žiliny.
16.6.Novozámocký dres si oblečie Michal ŠvihálekPatrik KočiNOVÉ ZÁMKY — Vedenie novozámockého klubu podpísalo ročnú zmluvu s českým útočníkom Michalom Švihálkom, ktorý naposledy obliekal dres žilinských vlkov.