Nové Zámky končia sezónu, Nitra do semifinále

Zverejnené 20.3.2018 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Štvrtý zápas štvrťfinálovej série medzi Novými Zámkami a Nitrou priniesol drámu až do posledných sekúnd. Novozámčania v úvodnej tretine prečkali tri oslabenia a následne otvorili skóre zásluhou Eduarda Šimuna. Potom však zverenci Miroslava Macha spálili viacero stopercentných príležitostí a dali tak priestor na skórovanie hosťujúcim hráčom. Tí do konca druhej tretiny dvoma gólmi otočili misky váh na svoju stranu. V tretej tretine ešte upravili na konečných 3:1 gólom do prázdnej brány.

Nitra vyhrala sériu 4:0 na zápasy a postupuje do semifinále, Nové Zámky končia sezónu na 8. priečke.
QF4, utorok 20.3.2018, 18:00

1:3

(1:0, 0:2, 0:1)

HK Nitra

Góly a asistencie: 13. Šimun (Zbořil, Saulietis) – 34. Kovacs (Šiška, Bradley), 38. Paulovič (Mezei, Krištof), 60. Kutálek (Milam). Rozhodcovia: Peter Stano, Miroslav Štefik – Lukáš Kacej, Šimon Synek – Jozef Vrábel. Vylúčenia: 7:3. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1129. Strely na bránu: 37:44.

Baroš (Romančík) – Husák, M. Novák, Plášil, Salija, Jass, Šimek, Trávniček, Rehák – Hřebejk, L. Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine.