Gólová prestrelka pod Zoborom

Zverejnené 18.11.2016 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Krajské derby pod Zoborom prinieslo až 11 gólov. Z troch bodov sa napokon tešila domáca Nitra.

Už v druhej minúte využil presilovú hru domáci Krištof, ktorý pohotovo dorazil Macíkovu strelu do odkrytej brány. Milan Kytnár však odpovedal už o 24 sekúnd, keď si puk pred Valentom prehodil na forehand a poľahky vyrovnal. V 10. minúte prepasíroval puk za Valenta Paulovič, no po následnej komunikácii hlavného rozhodcu s videorozhodcom gól uznaný nebol. V 23. minúte vyrazil Lundström strelu Bajteka pred seba, čo následne využil backhandom Richard Ondrušek na druhý gól Nitry. Už o 11 sekúnd zvýšil na 4:2 Henrich Ručkay presnou strelou k ľavej žŕdke. Na konci 24. minúty potiahol Kytnár puk po ľavom krídle a presnou strelou do vinkla znížil na rozdiel jedného gólu. Neprešla ani minúta a Nitra sa opäť dostala do dvojgólového náskoku zásluhou Pupáka, ktorý v presilovej hre tečoval nahodený puk od modrej čiary. V 30. minúte prišla chvíla Mareka Drtinu, no jeho tvrdý projektil od modrej čiary len zazvonil na ľavej tyčke Valentovej brány. Presilovku nakoniec využili aj Nové Zámky, keď si v 32. minúte Václav Čížek rukou spracoval prihrávku spoza brány a následnou strelou z pravého kruhu prekonal domáceho brankára ponad vyrážačku. Do dvojgólového náskoku poslal domácich backhandovým blafákom v 44. minúte Ondrušek. v 46. minúte zavŕšil svoj hetrik Milan Kytnár, keď si nakorčuľoval pred Valenta a strelou ponad lapačku znížil na 5:4. Nitre vrátil dvojgólový náskok v 57. minúte Juraj Šiška, ktorý dorazil Ordzovenského strelu do odkrytej brány. Nové Zámky to následne skúšali v power-play, no skórovať nedokázali. Podarilo sa to však domácemu Radoslavovi Macíkovi, ktorý gólom do prázdnej brány stanovil konečné skóre 7:4.

Najbližší zápas odohrajú Novozámčania v nedeľu od 17:00, keď na domácom ľade privítajú HC Košice.

21. kolo, piatok 18.11.2016, 18:00

HK Nitra

7:4

(1:1, 3:2, 3:1)

Góly a asistencie: 2. Krištof (Macík, Mezei), 23. Ondrušek (Chalupa, Bajtek), 23. Ručkay (Blackwater), 26. Pupák (Mezei, Krištof), 44. Ondrušek (Štefanka, P.), 57. Šiška (Ordzovenský, Paukovček), 59. Macík (Rais) – 2. Kytnár (Paulovič, Fábry), 24. Kytnár (Báhenský, Fábry), 32. Čížek (Brabenec, Bahenský), 46. Kytnár (Paulovič, Chovan). Rozhodcovia: Kubuš, Baluška- Tvrdoň, Synek. Vylúčenia: 4:5. Využitia: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2830. Strely na bránu: 43:26.

HK Nitra

Valent – Milam, Versteeg, Pupák, Mezei, Rais, Ordzovenský, König P., Kuzma – Ručkay, Slovák, Blackwater, Štefanka, Krištof, König D., Macík, Paukovček, Šiška, Chalupa, Ondrušek, Bajtek

Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Čížek, Mäkinen, Chovan, Sucharda, Maier – Brabenec, Saarinen, Bahenský, Pitule, Čaládi, Hudec, Kytnár, Fábry, Paulovič, Rehák, Tábi, Tibenský

Ohlasy po stretnutí

Július Pénzeš, tréner Nových Zámkov: "Myslím si, že sme videli dobré, bojovné stretnutie. Musím priznať, že Nitra na nás vyvinula obrovský tlak. Dvakrát nám odskočili na rozdiel dvoch gólov. Ku cti nám slúži, že sme sa dokázali vrátiť do zápasu. Boli tam aj šance na vyrovnanie. Nemali sme šťastie, na odrazené puky, tak ako pri šiestom góle súpera. Myslím si, že aktívnejšiemu to šťastie prialo viac. Ešte raz hovorím, dostali nás pod obrovský tlak a boli dnes lepší, ale my sa tiež nemáme začo hanbiť. Ten záver bol už vabank, bola tam šanca na zníženie. Bolo to skôr v rovine skúšky power play, nevyšlo to, ale nič sa nedeje. Musíme to zahodiť za hlavu a pripraviť sa na ďalšie stretnutie. Gratulujem súperovi k víťazstvu."