Proti Detve úspešne, rozhodla prvá tretina

Zverejnené 13.10.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V piatok privítali Novozámčania hráčov spod Poľany, nad ktorými triumfovali 3:1. O domáce góly sa postarala trojica Eduard Šimun, Arturs Salija a Branislav Fábry. Za hostí korigoval Igor Halás.

Najbližšie sa zverenci Ladislava Lubinu predstavia v nedeľu na Liptove.
11. kolo, piatok 13.10.2017, 18:30

3:1

(2:0, 1:1, 0:0)

HC07 Detva

Góly a asistencie: 7. Šimun (Surovka, Hruška), 12. Salija, 38. Fábry (Prapavessis, Špirko) – 25. Halás (Videlka). Rozhodcovia: Goga, Jonák – Synek, Kacej. Vylúčenia: 5:6. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1242. Strely na bránu: 30:25.

Kováč (Romančík) – Plášil, Maris Jass, Salija, Prapavessis, Hruška, Kovačevič, Hain – Rajenko, Dubinin, Koba Jass – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Surovka, Šimun, R. Varga – Fábry, Klenko, Lantoši

HC07 Detva

Larose (Nagy) – Kuklev, Martin Chovan, Macejko, Gachulinec, Sládok, Šimon, Jendrol – Halás, Ščurko, Videlka – Žilka, Gašpar, Milý – Murček, Matúš Chovan, Babinets – M. Surový, Srnka, Ondris

Reportáž

Ohlasy po stretnutí

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Súhlasím s tým, že sme mali dobrý nástup do stretnutia. Prvú tretinu sme odohrali dobre, dostali sme sa do dvojgólového vedenia. Druhá tretina bola absolútne katastrofálna, nástup do tretiny bol zase taký, ako býva našim zvykom. Gól si dáme takmer sami, pretože chceme robiť veľké veci a príliš tvoriť hru. V druhej tretine sme mali veľké problémy, zaplať pán Boh, že sa nám to podarilo ustáť len s jedným inkasovaným gólom. Naopak, tretiu tretinu sme podľa mňa hrali dobre, súpera sme do žiadnych veľkých šancí nepustili a povedal by som, že sme výsledok kontrolovali. Mohli sme ešte pridať nejaké góly, je škoda, že sme ich nedali, bolo by to veselšie. Takto to boli nervy až do konca. Pre divákov to bol dobrý zápas, s úspešným koncom pre nás. My si to vážime, ale je potrebné, aby sme už na piatkové víťazstvo nadviazali niekde vonku."

Dušan Kapusta, tréner Detvy: "Je to ťažké hodnotiť, lebo zápas sme si prehrali v prvej tretine. Vedeli sme, že Zámky sú doma silné, pripravovali sme sa na to. Zámky doma viedli aj nad Nitrou 6:1 a vtedy tiež rozhodla o výsledku prvá časť stretnutia. Dnes sme spravili dve, nie fatálne chyby, ale veľké hrúbky, čo robia naši hráči a z toho dostávame góly. Keď som si teraz pozrel štatistiku striel, tak tá nepriamo svedčí o tom, že to bol vyrovnaný zápas, ale keďže sa prvá tretina skončila 0:2, tak je to už ťažko hodnotiť. Vypadli nám traja hráči Bartek, Robinson a Lukáš Novák, vďaka ktorým sme mali byť silnejší. Takéto zápasy sú presne o takýchto rozdielových hráčoch. Tímy, proti ktorým hráme, takých hráčov majú a u nás je potom už len o tom boji a možno o náhode. Chcem pogratulovať Zámkom k víťazstvu a aj k peknému športovému zážitku."