Derby ovládli Novozámčania

Zverejnené 6.10.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Prvé krajské derby s Nitrou v sezóne 2017-18 zvládli Novozámčania po výsledku 6:4. Čierno-zelení vyhrávali už 6:1, no hostia dokázali zápas v poslednej tretine zdramatizovať.
9. kolo, piatok 6.10.2017, 18:30

6:4

(3:1, 2:0, 1:3)

HK Nitra

Góly a asistencie: 8. Jass (Raenko, Šedivý), 13. Šimun (Plášil), 17. Dubinin (Varga), 30. Zbořil (Cetkovský, Špirko), 31. Šimun (Jass, Plášil), 41. Jass K. (Raenko, Plášil) – 16. Blackwater (Luciani), 48. Krištof (Rzavský), 50. Ručkay (Blackwater, Ordzovenský), 54. Mikúš (Blackwater, Pupák). Rozhodcovia: Peter Jonák, Peter Lokšík – Šimon Synek, Lukáš Kacaj. Vylúčenia: 5:6. Využitie: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1945. Strely na bránu: 32:27.

Kováč – Plášil, Jass, Salija, Prapavessis, Hain, Kovačevič, Šimek, Deyl – Raenko, Šimun, Jass – Cetkovský, Špirko, Zbořil – Surovka, Dubinin, Varga – Fábry, Rehák, Lantoši

HK Nitra

Hartzeel – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Pupák, Kováčik, Korím, Versteeg – Cope, Krištof, Paulovič – Blackwater, Šille, Luciani – Rzavský, Mikúš, Ručkay – Friedmann, Kollár, Štumpf

Reportáž

Ohlasy po stretnutí

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Myslím, že dnes sa znova ukázalo, že hokej sa hrá 60 minút. Dve tretiny sme celkom poctivo plnili úlohy, ktoré sme si stanovili a dostali sme sa do vedenia. I vstup do tretej tretiny bol dobrý, dali sme šiesty gól. Zdanlivo rozhodnuté stretnutie, podotýkam zdanlivo, a za stavu 6:1 sme máličko poľavili, urobili sme niekoľko faulov. Súper bol na presilovke veľmi silný, dal nám tri góly a razom sme sa začali báť o výsledok. Myslím si, že posledných päť minút sa mohlo stať čokoľvek a som rád, že sme to ustáli. Chcel by som poďakovať hráčom za tie dve tretiny a bol by som rád, keby sme na ne v nedeľu nadviazali."

Andrej Kmeč, tréner Nitry: "Dnešný zápas a niektoré jeho fázy sme nezvládli, či už herne alebo emočne. V prvej tretine sme dostali veľmi lacné góly. Do toho prvého gólu bol zápas vyrovnaný, možno sme mali aj trošičku navrch ale po prvom góle sme sa psychicky rozsypali a nevedeli sme to zastaviť. V tretej tretine sme sa našťastie trochu vrátili do zápasu, mali sme nejaké šance, ale ten rozdiel bol už obrovský. Výkyvy v našich zápasoch sú veľmi veľké a to nás potom stojí body. Momentálne sme v takom stave, že ani bežné zápasové veci nevieme správne vyriešiť. Čaká nás veľa práce a niektoré veci sa už musia jednoducho zmeniť."