Tri body zostávajú pod Tatrami

Zverejnené 17.9.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V nedeľu podvečer nastúpili Novozámčania v Poprade na štvrté kolo Tipsport ligy. Hoci bielo-zelení vyhrávali po prvej tretine 1:0 zásluhou presilovkového gólu Štepána Novotného, domáci dokázali otočiť zápas po góloch Lichanca a Svitanu. Na konečných 3:1 upravil pre Poprad v poslednej minúte strelou do prázdnej brány Vandas.
4. kolo, nedeľa 17.9.2017, 17:00

HK Poprad

3:1

(0:1, 1:0, 2:0)

Góly a asistencie: 32. Lichanec (Abdul, Bogoslovskij), 54. Svitana (Mlynarovič), 60. Vandas – 13. Novotný (Salija). Rozhodcovia: D. Konc, Lauff – Stanzel, Smrek. Vylúčenia: 2:4. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1118. Strely na bránu: 24:27.

HK Poprad

Corbeil (Gavalier) – D. Brejčák (C), König, Ježek, McDowell, Dinda, Jáchym, Zadražil, Šterbák – Štrauch, Mlynarovič (A), Svitana (A) – R. Rapáč, Heizer, Vandas – Bogoslovskij, Lichanec, Bondra – Abdul, Paločko ml., Paločko

Kováč (Romančík) – Plašil, Kovačevič, Salija, Prapavessis, Deyl, Chovan (C), Surovka, Hain – Lantoši, Špriko (A), Zbořil – Cetkovský, Novotný, Schultz – Varga, Dubinin, Tibenský – Dubec (A), Rehák, Fábry

Reportáž

Ohlasy po stretnutí

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Prvá tretina z našej strany nebola dobrá. Hostia síce prišli po dlhej ceste a mali za sebou dva zápasy v nohách, ale patrilo im viac z hry. Vedeli sme, že musíme byť aktívni. V druhej tretine sme sa viac snažili zatláčať súpera, vytvorili sme si kopec dobrých šancí, ale koncovka nám nevychádzala. V tretej tretine zobral na seba zodpovednosť Svitana a peknou strelou dal dôležitý gól. V závere hrali hostia vabank a podarilo sa nám dať tretí gól. V druhej polovici zápasu sme zblokovali až 13 striel súpera a to je ukazovateľ, ktorý nám dnes priniesol tri body. Zdôraznil som to aj chlapcom v kabíne. Ľahké zápasy sa tu nebudú hrať s nikým, veľmi si vážime tieto tri body."

Štefan Mikeš, tréner Nových Zámkov: "Bolo vidieť v úvode zápasu, že sme správne nahnevaní po dvoch domácich prehrách. Mohli sme sa dostať do dvojgólového vedenia, žiaľ, nevyužili sme šance a inkasovali sme vyrovnávajúci gól. Vedeli sme, že Poprad je húževnatý tím a zintenzívni svoju hru. S jedným streleným gólom sa vonku ťažko vyhráva. Napriek tomu si myslím, že dostať dva góly v Poprade nie je hanba, tu sa ťažko vyhráva."