Bielo-zelení uspeli v Detve po predĺžení

Zverejnené 10.9.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V druhom kole Tipsport ligy cestovali zverenci Štefana Mikeša do Detvy. V súboji, ktorý štartoval o 17:00, napokon zvíťazili 3:2 po predĺžení.

Novozámčania nastúpili do zápasu aktívne, no na prvý presný zásah čakali až do 18. minúty, keď v presilovej hre rozvlnil sieť Nagyovej brány Jesse Schultz. Rovnako sa podarilo skórovať v presilovej hre aj domácim o dve minúty neskôr, puk za Kováča usmernil Milý. Hoci boli bielo-zelení strelecky aktívnejší, do vedenia sa dostali domáci zásluhou Šimona. Za Nové Zámky sa podarilo vyrovnať v 37. minúte Karelovi Plášilovi, ktorý využil zaváhanie domácej obrany. V riadnom hracom čase už gól nepadol, rozhodovalo sa v predĺžení. V ňom ušiel v 63. minúte do prečíslenia Plášil, ktorý naservíroval puk Adamovi Zbořilovi. Novozámčania tak uspeli aj v druhom zápase a v tabuľke sú na tretej priečke s 5 bodmi a skóre 8:3.

2. kolo, nedeľa 10.9.2017, 17:00

HC07 Detva

2:3

(1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 20. Milý (Halás, Chovan), 29. Šimon (Surový, Halás) – 18. Schultz (Špirko, Plašil), 37. Plašil (Zbořil), 63. Zbořil (Dubinin). Rozhodcovia: Mullner, Kalina – Gavalier, Korba. Vylúčenia: 5:5. Využitie: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 984. Strely na bránu: 30:39.