V gólovej prestrelke výhra nad Havířovom

Zverejnené 29.8.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — Zverenci Štefana Mikeša cestovali v utorok do Česka, kde od 18:00 nastúpili proti Havířovu. O veľké prekvapenie v Gascontrol aréne sa postaral už po tridsiatich sekundách Róbert Varga, ktorý poslal HC do vedenia. V prvej tretine mu ešte sekundoval Karel Plašil, ktorý zvýšil v 16. minúte na 2:0 z pohľadu Nových Zámkov. Domáci znížili v 33. minúte zásluhou Kotala, no následne vyhrávali Novozámčania opäť o dva góly, keď Laca prekonal Jesse Schultz dve sekundy pred koncom druhej tretiny. Vstup do poslednej dvadsaťminútovky patril domácim, ktorí znížili zásluhou Tomiho v 42. minúte, no už o dve minúty prekvapil domácu obranu Róbert Lantoši. Následne prišiel veľký tlak domáceho mužstva a po góloch Hudečeka a Tomiho svietilo skóre 4:4. O rozhodnutie sa postaral, rovnako ako v zápase proti UTE Budapešť, Martin Chovan, ktorý v 58. minúte dotlačil puk za chrbát domáceho brankára Laca.
5. kolo, utorok 29.8.2017, 18:00

AZ Havířov

4:5

(0:2, 1:1, 3:2)

Góly a asistencie: 33. Kotala (Illéš, Chroboček), 42. Tomi, 48. Hudeček (Tomi), 50. Tomi – 1. Varga (Dubinin), 16. Plašil (Novotný, Schultz), 40. Schultz (Plašil), 44. Lantoši, 58. Chovan (Schultz, Lantoši).