Tesná výhra nad Haviřovom

Zverejnené 15.8.2017 | Redakce
NOVÉ ZÁMKY — V poradí aj tretí prípravný zápas, skončil víťazne pre Novozámočanov.

Prvú tretinu začali lepšie hokejisti Havířova, ale od polovice tretiny postupne prebrali iniciatívu domáci, no napriek tomu skončila prvá tretina bez gólov. Všetky góly zápasu padli v prostrednej tretine, keď skóre otváral v 30. minúte Schultz. Avšak radosť z gólu vydržala iba veľmi krátko, lebo hneď o minútu bolo znova vyrovnané po peknej akcii Greša. Rozhodnutie padlo v 36. minúte po krásnej strele Kuchkina. Viac gólov diváci už do konca stretnutia nevideli, aj napriek krátkej presilovke Havířova 5 na 3. Na ďalšie stretnutie pocestujú zelenobieli v piatok 18. augusta do Budapešti, kde s MAC Budapešť zabojujú o prvé body vo Višegrad cupe.

Adam Zbořil po zápase: "Zápas bol vcelku vyhrotený, Havířov do toho vletel s plnou vervou a v prvej tretine sme mali celkom problémy. V 2. tretine sa to už zlepšilo, dali sme dva góly a zápas sa už vyvíjal pre nás lepšie.

3. kolo, utorok 15.8.2017, 18:30

2:1

(0:0, 2:1, 0:0)

AZ Havířov

Góly a asistencie: 30.Schultz (Zbořil), 36.Kuchkin (Raenko, Novotný) - 31.Gřeš (Sikora). Rozhodcovia: Druga Norbert, Bachúrik Jozef – Konc Daniel ml., Hronský Tomáš. Vylúčenia: 4:4. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Kováč (Romančík) – Plašil, Dudas, Raenko, Novotný, Kuchkin – Kanarsky, Salija, Cetkovský (C), Varga, Lantoši – Kovačevič, Chovan (A), Zbořil, Dubinin, Schultz – Tibenský, Šimun, Fábry (A).