Novozámčania deklasovali majstra

Zverejnené 24.2.2017 | Patrik Koči
NOVÉ ZÁMKY — V piatok od osemnástej hodiny hostili Nové Zámky aktuálneho majstra z Nitry. Na vypredanom štadióne padlo dovedna deväť gólov, z toho až osem do brány hostí.

Novozámocké vrece s gólmi roztrhol Marek Drtina, ktorý skóroval dvakrát, do prestávky mu asistoval ešte Ossi Saarinen. Druhá dvadsaťminútovka priniesla dva presné zásahy — v 36. minúte zvýšil na 4:0 Kučkin, no už o minútu strelil jediný presný zásah hostí Marek Slovák. V poslednej tretine sa ako prvý presadil Matej Paulovič, následne strelil svoj druhý gól v zápase Kučkin, na 7:1 skóroval McParland a definitívny kliniec do rakvy zabil v 53. minúte Branislav Fábry.

48. kolo, piatok 24.2.2017, 18:00

8:1

(3:0, 1:1, 4:0)

HK Nitra

Góly a asistencie: 8. Drtina (Novotný, Hujsa), 10. Saarinen (Paulovič, Rehák), 18. Drtina (Kytnár, Saarinen), 36. Kučkin (Maier, Novotný), 41. Paulovič (Kytnár, Saarinen), 44. Kučkin (Hujsa, Mäkinen), 45. McParland (Drtina, Cardwell), 53. Fábry (Čaládi, Mäkinen) – 37. Slovák (Tvrdoň). Rozhodcovia: Peter Jonák, Peter Lokšík – Jozef Tvrdoň, Michal Orolin. Vylúčení: 5:10. Využitie: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2258. Strely na bránu: 32:44.

Lundström – Drtina, Cardwell, Sandgren, Maier, Mäkinen, Den. Rehák, Makovský, Tábi – Saarinen, Kytnár, Paulovič – Hujsa, Novotný, Kučkin – McParland, Čaládi, Fábry – Dubec, Dom. Rehák, Lelkeš