Novozámčania dobyli Nitru, zvíťazili 3:1

Zverejnené 15.1.2017 | Patrik Koči
NITRA — V nedeľu od sedemnástej hodiny nastúpili Nové Zámky v krajskom derby pod Zoborom. V piatom vzájomnom zápase proti Nitre sa z troch bodov radovali zverenci Štefana Mikeša po prvýkrát.

Všetko začal už v 5. minúte vo vlastnom oslabení Dominik Rehák, ktorého nasledoval o tri minúty Konsta Mäkinen. Na 3:0 z pohľadu Nových Zámkov zvýšil v 52. minúte nitriansky odchovanec Erik Čaládi. Domáci znížili o minútu neskôr v presilovej hre po strele Jamesona Milama, ale prekonať vynikajúceho Joakima Lundströma sa im už viackrát nepodarilo.

39. kolo, nedeľa 15.1.2017, 17:00

HK Nitra

1:3

(0:2, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 53. Milam (Šiška) – 5. Rehák (Fábry), 8. Mäkinen (Saarinen, Kytnár), 52. Čaládi (Lelkeš, Chovan). Rozhodcovia: Lokšík, Stano – Synek, Tvrdoň. Vylúčenia: 8:8. Využitie: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3100. Strely na bránu: 36:31.